Gündem

Vatandaşın hakkını savunacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun açıklamalarda bulunarak, “Hayır tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağız” dedi.

21.Nisan.2017
Vatandaşın hakkını  savunacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Altınordu ilçesinde esnafları ziyaret ederek, halk oylamasında kendilerini yalnız bırakmayan seçmene teşekkür etti. Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Torun, CHP'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yaptığı itirazın reddedilmesine ilişkin, referandum sürecinin baştan sona Türkiye adına üzüntü verici olduğunu savundu. Torun, bu sürecin sağduyu ile aşılması temennisinde de bulundu.

TARTIŞMALARA GEBE

Torun şunları  söyledi: "Görülüyor ki önümüzdeki süreçte bu anayasa değişikliği birçok tartışmalara gebe. En önemlisi de bu mühürsüz bir referandum olmuştur. Bu seçimin bir mührü yoktur. YSK çok kötü bir sınav vermiştir. 24 milyon hayır tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağız." YSK'nın siyasi kararlar aldığını ileri süren Torun, "Artık YSK meşruluğunu ve hukuki sürecini kaybetmiştir. Türk toplumunun gözünde de artık bu referandumunda bir meşruluğu kalmamıştır." dedi.