Kongreler açıklanıyor dosyalar hazırlanıyor

07.Ağustos.2017

AK Parti Trabzon teşkilatları şu son günlerde hayli hareketli günler geçiriyor. Bildiğiniz üzere yarın AK Parti’nin Trabzon’daki kongre tarihleri belli olacak.

Seçim sürecinde ne kadar fazla aday çıkarsa o kadar iyi aslında. Hatta demokratik ortamda geçen seçimlerin de tadına diyecek yok. Ancak gelin görün ki Trabzon’da bu sözlerimden bahsetmek neredeyse mümkün değil.

Çünkü gerçekten bir menfaat beklemeden sadece Trabzon’un geleceği için siyaseti düşünenler neredeyse yok denecek kadar az. Olanlar da ya bir kenara itilmiş ya da ön plana çıkarılmıyor. ‘Bu bir korku mu?’ diye sorarsanız ‘Evet’ cevabını alabilirsiniz. Hani geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yorulan varsa çekilsin” dedi ya! İşte bu söz tam da Trabzon için geçerlidir aslında.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli bakanlıklarından biri olan İçişleri Bakanlığı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’ya verildi. Soylu da bu görevi layıkıyla yerine getiriyor. Ama gelin görün ki Trabzon’da gerekli destek gelmiyor. Peki neden? Şimdi size açıklayayım: Çünkü partide bazı kesimler Soylu ile gerçek partilileri buluşturmuyor.

Aday olabileceklerin her zaman önü kesiliyor. Soylu da bunun farkında ve umarız en kısa sürede bu konuya bir el atar. Şimdi gelelim asıl meseleye... Herkesin gözü, kulağı kongre tarihlerinde ve çıkacak olan adaylarda. Çünkü bazı adaylar kendilerine rakip gördükleri kişiler için dosyaları hazırlamaya başladı bile. İhaleciler bir yanda, para ile işe adam koyanlar diğer yanda.

Dedik ya gerçekten partiye gönül veren, Trabzon siyasetini ön planda tutan yok denecek kadar az. Kısa bir örnek vermek gerekirse, önceden Trabzon milletvekili olan bu kişiler Ankara’dan Trabzon’a geldiklerinde bakan gibi karşılanırlardı. Vatandaşın sorunlarını dinlerlerdi. Parti ayrımı yapmazlardı.

Hatta diğer siyasi parti başkanları ve vekilleri ile görüşerek sorunları birlikte çözerlerdi. Şimdi ise halktan kaçan, ‘aman bana dokunmasın’diyen, sadece fotoğraf çekilmek için sahneye çıkan vekiller ve parti yöneticileri görüyoruz.