Cumhurbaşkanımızın artıları eksileri…

09.Ağustos.2017

Bizler her zaman yaşadığımız şehir için çivi çakanlara dua ederiz. O nedenle iyi işlere destek kötü işlere de karşı olduk. Karşı olduklarımızdan bazıları;  yıkılan  Zağnos’da  yapılan evler, Boztepe’deki otele, Kanuni Hastanesi’nin yeri, Akyazı, Sümela Manastırı restorasyonu, Ayasofya, Uzungöl’dü... Yanlış her zaman yanlıştır.

Ortak istişare yapılmayan, tartışılmayan  her işin bir ayağı topaldır. Bahsettiğim bir çok işin ya tamamı, ya bir kısmı, ya da izlenen yolun yanlış olduğuna dair dilimiz döndüğünce uyarmaya çalıştık. Evet bir çok uyarımız bizim söylediklerimizle kaldı. Ama olsun bir tarihe not düştüğümüz için içimiz rahat. İşte bu gönül rahatlığımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Uzungöl konusundaki eleştirisiyle ikiye katlandı.

Çünkü bizler o günkü tepkimizin haklılığı ortaya çıktı. Ha diyeceksiniz ki haklı oldunuz ne oldu. Evet bir şey olmadı ama zararın neresinden dönerseniz kardır. Vakit olsa da Sayın Cumhurbaşkanımız  diğer yerleri de inceleme fırsatı bulsa, tepkilerini sürdüreceğinden hiç kuşkum yok. Buradan çıkan sonuç, sözümüzün geçmesi için Cumhurbaşkanı olmamız şart arkadaş...

Bir de sosyal medyada bir konu var ki bomba etkisi yarattı. Vatandaş diyor ki Sayın Cumhurbaşkanı şehre adım atar atmaz, ne caddelerde park eden araçlar vardı ne de trafik sorunu. Keşke Cumhurbaşkanı daha sık gelse de bizde bu çileden kurtarsak... Kısaca Cumhurbaşkanımız her derde deva.

Gelir gelmez bir çok sorun çözüldü. Ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın gelişinden ötürü mağdur olanlar da oldu. Resmi kurumlarda işi olan vatandaş kızgın. Tüm kurumlar Cumhurbaşkanını takip ettiği için kurumlar bom boş.

Böyle olunca da köyden şehire gelip işi olanlar işlerini göremeden geri döndüler. Bu farklı bir durum olabilir ama kardeşim bari bir kişi bırakında hiç yoktan gelen vatandaşa bilgi versin. Kalın sağlıcakla...