SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdulkadir Selvi erken seçimin adını değiştirip tarihini açıkladı

Abdulkadir Selvi erken seçimin adını değiştirip tarihini açıkladı

30 Haziran 2022 Perşembe - 18:53

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "erken seçim"in adını "öne çekilmiş seçim" olarak değiştirip erken seçim tarihini açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında seçimlere az bir zaman kala gündemden düşmeyen erken seçim tartışmalarına değindi. 

Seçimlerin mayıs ayının son haftasına çekilebileceğini ifade eden Abdulkadir Selvi, "Seçimler normal zamanında yapılacak. Haziran ayının ortasında yapılacak üniversite sınavları, Hac mevsimi ve Kurban Bayramı telaşı ile okulların tatile girecek olması nedeniyle haziran ayının başına ya da mayıs ayının son haftasına çekilmesi gündemde. Bu erken seçim olmaz, öne çekilmiş seçim olur." diye yazdı.

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Erken seçim diye yeri göğü inletenlerin tezi her geçen gün daha da zayıflıyor. Seçimler normal zamanında yapılacak. Haziran ayının ortasında yapılacak üniversite sınavları, Hac mevsimi ve Kurban Bayramı telaşı ile okulların tatile girecek olması nedeniyle haziran ayının başına ya da mayıs ayının son haftasına çekilmesi gündemde. Bu erken seçim olmaz, öne çekilmiş seçim olur."

 

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...

Beğendim
2
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ahmet
1 ay önce
Cehenneme kadar yolu var

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap