SON DAKİKA

Haber > Sağlığımız meyveden temizlikse sirkeden!

Sağlığımız meyveden temizlikse sirkeden!

15.03.2018 15:45:00

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitimin Yıldızları Her Okulun Projesi Olsun yarışması kapsamında vatandaş bilgilendirildi.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Eğitimin Yıldızları Her Okulun Projesi Olsun(HOPO) proje yarışması kapsamında Vakfıkebir ilçesinde düzenlenen programlarla tanıtımlar yapıldı. Programlar; Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili A. Salih Birincioğlu, Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Trabzon İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ev ekonomisi Teknikerleri, Vakfıkebir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Teknikerleri ve Okul Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çavuşlu Ortaokulu’nda Proje Koordinatörleri Yunus Emre Akbulut ve Merve Akyol tarafından yürütülen ‘Doğalından Gelecek’ (Ekşi Maya Kültürü) projesinin sunumu ve uygulamalı eğitimi gerçekleştirildi. Vakfıkebir Ekmeği’nin üretim tekniklerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, katkısız sağlıklı ve doğal ürünlerle sürdürülebilir beslenme alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla yürütülen projede yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında broşür ve numuneler dağıtıldı. Projede Ekşi Maya kültürünün yaygınlaştırılarak, coğrafi özelliklerin korunması önemle belirtildi.

Deregözü Ortaokulu’nda Proje Koordinatörleri Selçuk Çalık ve Muhammet Albayrak tarafından yürütülen ‘Sağlığımız Meyveden Temizlikse Sirkeden’ projesinin sunumu ve uygulamalı eğitimi gerçekleştirildi. Sağlıklı yaşama teşvik, sirkenin kullanım alanlarının yaygınlaştırılması, çevre sorunları hakkında farkındalık yaratma amacıyla yürütülen projede yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında broşür ve numuneler dağıtıldı. Projede doğal beslenmenin, doğal kaynakların daha bilinçli kullanılmasının geri dönüşümün çevreci ve sürdürülebilir temizlik yöntemlerinin önemine değinildi.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap