Olaylar ve Yaşananlar

Ortahisar'dan bir ilk!

07.Aralık.2017
Ortahisar'dan bir ilk!

AK PARTİ ORTAHİSAR'DA HEYECAN DORUKTA

AK Parti Ortahisar İlçe Kongresi 10 Aralık Pazar günü yapılacak.

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş yönetim listesine son şeklini vermek üzere Ankara'da genel merkezde istişarelerini sürdürüyorlar.

Altunbaş ve Revi'nin listeye kimleri yazacakları merak konusu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın metal yorgunluğu sözlerinden sonra kimlerin değiştirileceğini, kimlerin yerlerini koruyacağını kongreye kadar öğrenmiş olacağız. Zira Genel Merkez ilçede Temel Altunbaş ile devam kararı almıştı.

ORTAHİSAR'DAN BİR İLK

Ortahisar Belediyesi, Mardin'in Kızıltepe Belediyesi ile ortaklaşa Kızıltepe Otogarı'nda Hamsi Festivali düzenleyecek. Ortahisar'dan yaklaşık 8 ton hamsi ile 800 Vakfıkebir ekmeği, perşembe günü yola çıkıyor. 8 Aralık Cuma günü yapılacak festivale Trabzon'dan çok sayıda gazeteci, vatandaş ve siyasiler gidecek. İlk defa böyle bir festivalin yapılıyor olmasını çok anlamlı buluyoruz. Umarız bu festival diğer belediyeler ve STK'lar için de örnek teşkil eder ve bu tür etkinliklerin devamı gelir. Zira bu tür etkinliklere ülkemizin oldukça fazla ihtiyacı var. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek, kardeşlik iklimine katkı yapacak her türlü faaliyete, etkinliğe destek vermeliyiz.

KAR LASTİĞİNE DİKKAT!

Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Birkaç gün içinde kar yağışının sahil kesimine kadar inmesi bekleniyor. Bu nedenle bütün sürücüleri kar lastiği takmaları konusunda uyarıyoruz. Eğer yolda kalmak istemiyorsanız kar lastiğine dikkat edelim. Zaten yasal mevzuat gereği bütün sürücüler kar lastiği taktırmak zorunda. Taktırmayanlara para cezası uygulandığını da belirtmek isterim. Diğer yandan okuyucularımızın şu serzenişini dile getirelim: Aşırı yağışlardan dolayı malumunuz yollarımızda su birikintileri oluyor. Bazı yollarda metrelerce uzunlukta göl haline gelmiş su birikintileri oluyor. Araç sürücüleri hızla bu birikintilere girdiği zaman bu suları kaldırımlarda yürüyen vatandaşlarımızın üzerine sıçratıyor. Özellikle bütün sürücülerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

KAYA’YA YOĞUN İLGİ

CHP’li Ahmet Kaya, Trabzon’un her kesimi tarafından sevilen, saygı duyulan ve partinin il örgütlerinde uzun yıllar görev yapmış birisi. Trabzon’u iyi tanıyan, partiyi bilen, siyaseti bilen, başarılı, çalışkan, güler yüzlü, donanımlı ve partinin gençlik kollarından yetişmiş biri olan Kaya’nın yaklaşan il başkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı ise merak konusu.

YAŞLILAR İÇİN KOORDİNASYON MERKEZİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen, Trabzon Valiliği koordinasyonunda Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen YADES 2016 (Yaşlı Destek Programı) Yaşlanma Yaşa projesi kapsamında 18 ilçe belediye personeline “Yaşlı Bakımı, İletişim ve Koordinasyon Sağlanması” konularında eğitimler veriliyor. Ortahisar ilçesinde gerçekleştirilen eğitim programının kapanış toplantısı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zekeriya Ertürk, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Yoloğlu’nun katılımıyla son buldu.