Olaylar ve Yaşananlar

Fındık üreticisi beklenti içinde

21.Nisan.2017
Fındık üreticisi beklenti içinde

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin taban fiyatı açıklamasından sonra fındık üreticisi umutlandı. Son yıllarda özellikle devreden çıkmasından fındıkta bir türlü fiyat istikrarı sağlanamadı. Devlet bir süre fındık alımlarını TMO üzerinden yaptı. Bu sene TMO'nun taban fiyat belirlemesi üreticileri sevindirdi. Her yıl yaşanan fiyat dalgalanmalarıyla büyük zararlara uğrayan üreticiler uzun zamandır devletin fındık fiyatlarına müdahale etmesini bekliyordu. Aşırı fiyat dalgalanmaları nedeniyle mağdur olan üreticiler bu sene aynı durumla karşılaşmak istemiyor.

DEMELİ'NİN İSYANI

MHP Trabzon Eski İl Başkanı Muammer Demeli sosyal medyadan yapılan paylaşımlara tepki gösterdi. Demeli, "İnsanlar fikirlerini özgürce söyleyebilmeli ancak hiç kimse kimseye hakaret etmemeli. Birbirimizi ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan, hain ilan etmeden eleştiri ve değerlendirmelerimizi yapmalıyız. MHP, bu kritik süreçten alnının akıyla çıkacak" diye konuştu.

AYDIN VEKİL GİBİ ÇALIŞTI

AK Parti Trabzon Eski Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, anayasa değişikliği referandumu sürecinde çok iyi bir performans ortaya koydu. Sahada tıpkı milletvekilleri gibi azami gayret gösteren Aydın, teşkilatın aranan isimleri arasında yer aldı. Aydın'ın ortaya koyduğu yüksek performans teşkilatların takdiriyle karşılandı.

ERKAL TRABZON'DA

Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Türk Ocakları Trabzon Şubesi'nin konuğu olarak Trabzon'da bulunuyor. Prof. Dr. Erkal, bu akşam saat 18.00'de Türk Ocakları Trabzon Şubesi Salonu'nda; "Türkiye ve Dünya Nereye Gidiyor?" konulu bir konferans verecek. Türk Ocağı'nın söz konusu konferansları her hafta aynı gün ve aynı saatte düzenli olarak değişik konularda gerçekleştiriliyor.

TRABZON TRAFİĞİ NEFES ALACAK

Karadeniz Sahil Yolu güzergahında araç trafiğinin yoğun olduğu Akçaabat ilçesine bağlı Yalıncak Mahallesi'ndeki Haçkalı Baba Devlet Hastanesi önünde köprülü kavşak, Akçaabat ilçesinin Söğütlü Mahallesi'ndeki Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kampüsü önünde dal-çık, Ortahisar ilçesinin Atapark mevkisinde Erdoğdu istikametine doğru ise 150 metre uzunluğunda tünel geçişli kavşak inşa edilecek. Kavşakların inşasına ilişkin ihale ise 21 Nisan Cuma günü saat 10.00'da Trabzon'da gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Trabzon'da yapılacak olan yatırımlara büyük önem verdiği ve bu konudaki çalışmaları çok yakın takip ettiği bildirildi. Trabzon'da inşa edilecek üç kavşağın ihalesinin yarın gerçekleştirileceği kaydedildi.