SON DAKİKA

Haber > Soylu-Cora birlikteliği

Soylu-Cora birlikteliği

16.04.2018 09:30:00

AK Parti Trabzon Gençlik Kolları İl Kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu coşku dolu konuşması ile adeta esti gürledi. Bakan Soylu’nun konuşmasında sık sık AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya atıfta bulunması ise dikkat çekti. Daha önce parti içi yaşanan krizlerde bir tek Salih Cora’nın Bakan Soylu’nun yanında durduğu konuşulmuştu. Kongrede de diğer vekillerin olmasına karşın, Soylu’nun, Cora’dan destek alarak ve ona laf atarak konuşması bu birlikteliği kanıtlar nitelikte oldu.  

DİĞER VEKİLLER KONUŞMADI
Kongreye hemen hemen AK Parti il teşkilatının hepsi tam kadro katıldı. Vekillerden bir tek Muhammet Balta eksikti. Neden olmadığına dair bir gerekçe sunulmadı. Protokol konuşmalarında ise alışılagelmişin dışında bir akış oldu. Vekillerden Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora olmasına karşılık sadece içlerinden Salih Cora konuşma yaptı. Diğer vekillerin konuşma yapmaması ise dikkat çekti.

GENÇLİĞİN COŞKUSU
Kongrede bir diğer dikkat çeken durum ise gençlerin engellenemez coşkusu oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuşmasını sık sık sloganlar ve tezahüratlar ile kesen gençlik bir ara kantarın topuzunu kaçırdı ve neredeyse Bakan Soylu'yu konuşturmayacak noktaya getirdi. Gençlerin coşkusu ilk etapta herkesten alkış alsa da kontrolü kaybettikleri noktada zor anlar yaşattı. Bakanın ‘burası çok önemli’ dediği kısımda araya girerek konuşmanın önemli noktalarını gölgede bıraktılar. Slogan konuşanı dinleyerek atılırsa hem konuşmacı hem dinleyici hem de slogan atmak isteyenler daha sağlıklı iletişim kurmuş olur ve ahenk bozulmaz.

GENÇ, 4. YILINDA BASININ HUZURUNDA
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 17 Nisan Salı günü saat 09.00'da basının karşısına çıkacak. Basın toplantısı Panagia Otel'de yapılacak. Ortahisar Belediyesi Basın Bürosu ve Özel Kalem Müdürü Hasan Selim basın toplantısının sorunsuz geçmesi için her detayı değerlendiriyor. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmıyor. Toplantı için bütün basın yayın organlarına davetiyeler gönderilecek. Gazetecilerin yanı sıra patronlar da toplantıya davet edildi. Ayrıca bütün gazeteler tek tek ziyaret edilerek basın toplantısına çağrıldı. Yapılacak toplantının sorunsuz geçmesi için bugüne kadar Genç'in yaptığı basın toplantıları tek tek incelenip ne tür eksikler var bir bir not ediliyor. Ve yarınki basın toplantısında buna göre ayarlamalar yapılıyor.

EĞRİBEL TÜNELİ'NDE IŞIĞA 50 METRE
 Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne inşa edilen tünelin sol tüpünde ışığın görülmesine 50 metre kaldı. Giresun'un iç bölgelerdeki ilçeleri ile Sivas'la ulaşımının sağlandığı ana güzergahta yer alan ve toplam uzunluğu çift tüp şeklinde 11 bin 810 metre olan tünelin sağ tüpünde kalan 600 metrelik mesafeyle birlikte inşaatın haziran ayında bitirilmesi planlanıyor. Türkiye'nin en büyük tünelleri arasında yer alan tünelin 27 Haziran'da tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 5 bin 905 metre uzunluğunda iki tünelin inşaatının devam ettiğini söyledi. Çift tüp inşaatı olarak devam eden çalışmalarda sona yaklaşıldığı bilgisini veren Sarıfakıoğulları, "Sol tüp tünelde ışığı görmeye 50 metre kaldı. Günde yaklaşık 9 metre kazı çalışması yapılıyor, bu şekilde düşündüğümüzde bir hafta veya 10 gün içerisinde ışığı görmüş olacağız" dedi.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap