ŞİMDİDEN FAVORİ

16.Mayıs.2018
ŞİMDİDEN FAVORİ

ESNAF VE KAYMAKAM

Çaykara turizmcileri, her yıl istişare toplantısı gerçekleştirerek turizm cenneti Uzungöl’ü artısıyla eksisiyle masaya yatırıyor. Bu seferki toplantıya bir önceki toplantılardan farklı olarak Belediye Başkanı Hanefi Tok ve İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı da katıldı. Kaymakam Ayrancı’nın mütevazı tavırları, istişareye açık yapısı basın mensuplarından tam not aldı. Kaymakam Ayrancı, basın mensupları ile kahvaltıya da katılarak istişareye devam etti. Kaymakamın sorunlar karşısındaki hassasiyeti görülmeye değerdi. Programda bir başka teşekkürü hak eden de Uzungöl esnafıydı. Kaldığımız otelden, kahvaltı yaptığımız otele kadar herkes misafirperverliğini konuşturdu.

ŞİMDİDEN FAVORİ

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi Serkan Faiz, 24 Haziran seçimlerine sıkı çalışan isimler arasında. Faiz’in, genel merkezden de onay aldığı söyleniyor. Genç, dinamik ve güler yüzlü olan Faiz, hedeflerini sahada vatandaşla istişarelerde bulunarak paylaşıyor. Nasıl bir sıralama yapılacağı merak konusuyken Genel Başkan Meral Akşener’in ‘yeni ve dinamik isimler olmalı’ görüşüne uyan Serkan Faiz şimdiden favori aday gösteriliyor.

SÜREKLİ YAPIYORUZ

Trabzon’un Ortahisar Belediyesi, 85 mahallede yürüttüğü ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Aslında ibadet kurumlarımızın yılın her zamanı temiz kalması, halkımızın daha huzurlu ve sağlık bir şekilde ibadetlerini yerine getirmesi için sürekli olarak bu çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

KADINLAR MUHTAÇ KALMAYACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Akçaabat'ta seçim çalışması yaparak ülkenin içinde bulunduğu durumu esnafa ve vatandaşlara anlattı. Uzun, yaptığı çalışmada, “CHP aile sigortası maaşı en az asgari ücret kadar olacak. Aile sigortası kadınların banka hesabına yatırılacak. Bu sigorta ile kadınlar ele güne muhtaç olmayacak” diyerek vatandaştan destek istedi.

33 AKADEMİSYEN ALINACAK

Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KTÜ) 33 akademisyen alınacağı duyuruldu. KTÜ'den yapılan açıklamaya göre, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu'na 3, Sağlık Bilimleri ve İlahiyat Fakülteleri ile Yabancı Diller Yüksekokuluna ise 1'er öğretim görevlisi alınacak. Mühendislik Fakültesine 9, Fen Fakültesine 6, Edebiyat Fakültesine 3, Sağlık Bilimleri ile Fatih Eğitim Fakültelerine ise 2'şer araştırma görevlisi ataması yapılacak.  Tıp, İlahiyat, Güzel Sanatlar ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile Devlet Konservatuvarına ise 1'er araştırma görevlisi alınacak. Kadrolara başvurular 24 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

DOĞANIN KALBİNDE AYDINTEPE

Bayburt’ta Aydıntepe Belediye Başkanlığı, ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak için ‘Doğanın Kalbinde Aydıntepe’ temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. Belediye başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Aydıntepe'nin, tarihi serüveni içinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve bu medeniyetlerin izini günümüze kadar korumayı başarmış ender ilçelerden biri olduğunu ifade etti. Başvuruların 31 Mayıs’a kadar belediyenin elektronik posta ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılacağı aktarılan açıklamada, yarışma sonunda birinci olan eser sahibine tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın verileceği ifade edildi.

KURALAR ÇEKİLDİ

ÇAYKUR'da işe alınacak 40 engelli ile 17 eski hükümlü işçinin kura çekimi dün gerçekleştirildi. Rize Kapalı Spor Salonu'ndaki kura çekimi Rize 1. Noteri Hakan Çoğalan gözetiminde gerçekleşirken, kurada 802 kişinin yazılı olduğu numaralar vatandaşların gözü önünde önce siyah bir bezin üzerine döküldü. Daha sonra siyah bezin üzerinde bulunan numaralar kuranın çekileceği torbaya aktarıldı. Daha sonra Çoğalan tarafında üzerinde numaraların yer aldığı kağıtlar torbanın içerisinden çekilerek yüksek sesle okundu. Kuraları beklemek için tribünlerde bulunan vatandaşlar ise kura çekimini pür dikkat izledi.