SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 08.11.2018

Olaylar ve Yaşananlar | 08.11.2018

8.11.2018 11:47:00

DEĞER HAZIRLANIYOR

Trabzon Düzköy Belediye Başkanlığına talip olan isimlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. İlçeye hizmet etmek isteyen birbirinden değerli isimler göreve talip olmak için kolları sıvamaya hazırlanıyor. Düzköy’e ilçe olduğu yıllarda hükümet konağı, öğretmenevi ve afet evleri gibi yatırımları kazandıran Hikmet Değer’in oğlu Sinan Değer’in yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday adayı olmak için hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

GELENEK BOZULMAYACAK

Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdür Yardımcılığından Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Haydar Bayrak’ın yeniden KYK’ya il müdürü olarak atanacağı iddia edildi. Daha önceden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinde bulunan Ahmet Kurt da eski kurumuna 20 yıl sonra müdür olarak geri dönmüştü. Bu gelenek yaşatılacak gibi görünüyor.

BAYRAK’IN KARARLI DURUŞU

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mimar Songül Bayrak, denize dökülen hafriyat işine el koydu ve tarla toprağının denize dökülmesine yasak getirdi. Mimar Bayrak'ın, hata yapanın affedilmeyeceğini, denize döküm yapan her kamyon toprağın bir bedeli olacağını, numaratör ile sayım yapılacağını ve döküm yapanın bedelini ödeyeceğini söylediği öğrenildi.

ÇAYKARALI VALİ VE KAYMAKAMLAR

Trabzon’un Çaykara ilçesinin yetiştirdiği birbirinden önemli isimler devlete hizmet kadrolarında başarılı olmaya devam ediyor. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu başta olmak üzere birçok üst düzey yöneticinin yer aldığı bürokraside 81 ilin 3’ünde vali ve 919 ilçenin 161’inde Çaykaralı kaymakam görev yapıyor.

CEBER’İN YARDIMCISI DA RİZE’YE ATANDI

Rize Valiliğine atanan Kemal Ceber’in, Karabük Valiliği sırasında birlikte görev yaptığı yardımcılarından Barbaros Baran’ın da geçici görevle Rize vali yardımcılığına görevlendirildiği öğrenildi.

YETİMOĞLU 'VARIM' DEDİ

Rize Kalkandere Belediye Başkanlığına MHP İlçe Başkanı Reşat Yetimoğlu da aday oldu. 2014 seçimlerinde Saadet Partisi’nden belediye meclis üyeliği yapan ve geçen yıl MHP'ye katılıp ilçe başkanlığı görevini üstlenen Yetimoğlu başkanlık yarışına iddialı hazırlanıyor.

GÜMRÜKÇÜOĞLU

AK Parti’nin Trabzon’un ilçelerinde aday belirlemede Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da söz sahibi olduğu söyleniyor. Gümrükçüoğlu'nun genel merkezle sıcak temas kurduğu ve Ortahisar Belediye Başkanlığı için adayının İlçe Başkanı Temel Altunbaş olduğunu söylediği ileri sürülüyor.

PERTEV PAŞA KONAĞI

Trabzon’un Ortahisar kale surları içerisinde yapılan Pertev Paşa Konağı tartışma konusu olmuş, günlerce kamuoyunu meşgul etmişti. Konağın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu’na tahsis edildiği söyleniyor. Böyle bir gelişme yaşanmışsa tam isabet bir karar verilmiştir.

ZİLLER

Okullarda zil sesinin hoparlörden yansıtılmasının çevreye rahatsızlık verdiğinden yakınan vatandaşlar, “Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi’nin çalan zilini Erdoğdu Hasan Paşa Misafirhanesi’nden duymak mümkün. Okul müdürlerimiz bu konuda biraz daha hassasiyet gösteremez mi? Hastası olan, görevden dönüp istirahat eden var. Umarız bu konuda gereken yapılır” dediler.

PALAMUT-HAMSİ

Balık avı sezonunun başlamasının ardından palamut bolluğu yaşandı. Vatandaş bu bollukta ucuza palamut yeme fırsatını daha fazla bulurken, hamsi avı da başladı. Hamsi avından balıkçılar çok da umutlu olmadıklarını dile getirseler de avlanmada hamsi sürprizi ile karşılaşırlar. Sürmene’nin Çamburnu Tersanesi’nde geçen yıl imal edilen ve denize indirilen Margo Hüseyin adlı balıkçı teknesinin önceki akşam Büyükliman açıklarında tonlarca hamsi avı gerçekleştirmesi balıkçının hamsi avında umudunu arttırdı.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap