KALECİK AÇILIYOR

17.Mayıs.2018
KALECİK AÇILIYOR

İHALE USULU İSYAN ETTİRDİ

Trabzon’a gelen yerli ve yabancı turistlerin en büyük ilgi odağıdır eski belediye binası. Gerek ihtişamıyla, gerekse güzel mimarisiyle. Ancak bu son günlerde bu belediye binasında bir garip şeyler oluyor. Birkaç gündür gazetemizin telefonunu arayan vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi bu binayı resmen adrese teslim ihale usulüyle veriyor” ifadelerini kullandılar. Vatandaşlar, “Her gün haktan hukuktan bahseden yetkililer bu şekilde mi hak dağıtıyorlar? Bu davranış hiçbir yöneticiye yakışmaz. Şartname hazırlıyorlar ama buna uygun kimse çıkıp ihaleye giremiyor. Şimdi de pazarlık usulü burayı verecekler. Yani istediklerine verecekler. Umarız bu yanlışlardan dönülür” şeklinde konuştular.

Yaşanan bu haksız adrese gönderme usulüne bir küçük yorumda biz yapılım.

Sürekli bu konularda gündeme gelen Büyükşehir Belediyesi kendisine ait mülkün adrese teslim usulünü acaba neden yapmıştır?

Yoksa bir yerlerden baskı mı yemiştir?

Yoksa adam kayırma yolu mu seçilmiştir?

Sahi, Büyükşehir Belediyesi üstelik seçime gidilen bu süreçte böylesine kafa karıştıran işleri neden yapar?

KARAOĞLU’NUN YERİNE KİM GELDİ?

Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi olarak görev yaparken Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa eden Mehmet Karaoğlu’nun yerine Büyükşehir Meclisi’nde Nusret Onur gelirken Ortahisar Belediyesi Meclisi’ne ise Cemal Tonyalı geldi. Diğer yandan Ortahisar Belediyesi Meclisi Üyesi iken yine Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa eden Hatice Öztürk’ün yerine ise Hacı Kaya görev aldı. Tonyalı ve Kaya, Haziran ayı meclis toplantılarında yer alacaklar.

AYDIN TRABZON ‘U ARŞINLIYOR

AK Parti’den Trabzon Milletvekili Aday Adayı olan Ergin Aydın Trabzon’u adeta arşınlıyor. İki dönem Trabzon Belediye Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Aydın’ın bu dönem milletvekilliği adaylığına şehirde kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan AK Parti’de Cuma günü bir eleme daha yapılacağı ve en son kalan 8 isim içinden altı ismin belirleneceği belirtiliyor.

KALECİK AÇILIYOR

Trabzon'un Araklı ilçesinin Kalecik Mahallesi’nde bulunan tarihi kale ve yanında denizle bitişik alana turizm çalışması gerçekleştirildi. Tarihi Kalecik Kalesi’nin yapısına uygun projelendirme yapıldı. Belediye Başkanı Recep Çebi yapımı tamamlanan projede son incelemeleri gerçekleştirerek Ramazan Bayramı’ndan sonra açılışın gerçekleştirileceğini söyledi.

ARTIK YETER

Trabzon’un Kaymaklı Mahallesi’nde her gün kazılan yollar vatandaşı isyan ettirdi. Bir yılda altı kere yollarını kazıldığını belirten vatandaşlar, “Hergün toz toprak yutuyoruz. Her çalışmanın ardından asfalt dökülüyor. Ancak on gün geçmeden yeniden kazılıyor. Trabzon’da alt yapı çalışmaları için bir koordinasyon merkezi kurulması gerekiyor. Çünkü devletin bu yollara serdiği para heba oluyor” ifadelerini kullandı.