GENÇ'E STK'LARDAN TEŞEKKÜR!

13.Mart.2018
GENÇ'E STK'LARDAN TEŞEKKÜR!

AHMET METİN GENÇ'E STK'LARDAN TEŞEKKÜR

Trabzon'da ilk defa STK temsilcileriyle geniş çaplı toplantılar yapan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'in bu toplantıları her kesimin takdirini topladı. Bütün STK temsilcilerini dinleyen, istek ve taleplerini not alan Başkan Genç, katılımcı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergiliyor. Ortahisar'ı bütün kent paydaşlarının görüşlerini, eleştirilerini anlatarak yönetiyor. 'Bu kentte kim taş üstüne taş koymak istiyorsa onu dinlemeye hazırız' diyen Başkan Genç'in bu kadar sevilmesinin arka planında da bizce bu yatıyor. Öyle ki her daim halk içinde yer alan Genç'e vatandaşlar istediği zaman ulaşma imkanı buluyorlar.

REVİ, İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

AK Parti İl Kongresi yaklaşıyor. AK Parti İl Başkanı Haydar Revi de listesini şekillendirmek için hem genel merkez ile hem de tabanla sıkı ilişki içinde. AK Parti'nin ilkeleri doğrultusunda ihaleci, iş takibi yapan isimlerin eleneceği ifade ediliyor. Bir ideal uğruna AK Parti'ye parti davası için katılan isimlerin ön plana çıkacağına, parti davasını her şeyden önde tutan isimlerin listeye gireceğine kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti'nin bu kritik süreçte vatan ve milletin dertleriyle dertlenen isimlere şiddetle ihtiyacı var diye düşünüyoruz. Başkan Revi de bu hassasiyetleri göz önünde bulundurmak için ince eleyip sık dokuyor. Herkesle tek tek görüşerek nabız yokluyor. En ufak bir detayı gözden kaçırmamaya özen gösteriyor.

KAZIYARAK GELMİŞTİR

'Meyve veren ağaç taşlanır' misali Halil İbrahim Demirtaş da taşlanmaya çalışılmakta.

Neymiş?

Hangi taşın kaldırırsanız altından Demirtaş çıkıyormuş.

Çıksın ne olacak ki?

Ne demiş atalarımız, “İş bilenin kılıç kuşananın."

Halil İbrahim Demirtaş da işini bilip kılıcını iyi kuşananlardandır!

Her yerde yatırımı varmış.

Sosyal medyayı iyi kullanıp, kendi reklamanı yapıyormuş.

Daha düne kadar bir şeyi yokken, dünyaları olmuş.

Falan filan...

Kısa ve öz yazıyoruz.

Halil İbrahim Demirtaş demek ki işini iyi yapıyor!

Demek ki sistemi iyi kovalıyor.

Unutmayınız Halil İbrahim Demirtaş, bu yerlere öyle kolay kolay gelmemiş, tırnaklarıyla kazıya kazıya gelmiştir.

KASTAN'IN VEDASI!

Trabzon siyaseti ve ticaretinin önemli kişilerinden Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi ve Refah Partisi kurucularından Nihat Kastan vefat etti. 1969 yılından 2000 yıllarına kadar görünmeyen siyasetin görünmeyen kahramanı idi. Milli Nizam Partisi kurucularından hayatta kalan 4 kişiden biriydi. Milli Görüş'ün çileli dönemlerinin çile adamıydı. Rahmetli Erbakan Hoca ile olan anılarını ve Milli Nizam Partisi dönemi hatıralarını sık sık dostlarına anlatırdı.