Akçaabat'ta kazan kaynıyor

13.Şubat.2018
Akçaabat'ta kazan kaynıyor

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Trabzon'un en büyük ikinci ilçesi olan Akçaabat’ta belediye başkanlığı ateşi yanmaya başladı. 5 dönemdir ilçede belediye başkanlığı görevini yürüten Şefik Türkmen'i bugüne kadar belediye başkanlığı koltuğundan eden olamadı. AK Parti’de bu dönem belediye başkan aday adaylığına birçok isim hazırlanıyor. AK Parti İlçe Başkanı Emre Akgün bu isimlerin başında geliyor. Bir dönem Akçakale belediye başkanlığı görevini yürüten ve daha sonra iki dönemdir ilçe başkanlığı görevini yürüten Akgün’ün tüm hesaplarını belediye başkan adaylığı üzerine kurduğu ifade ediliyor. İlçede belediye meclisi üyesi olarak hizmet eden Akçaköy eski belediye başkanı Sultan Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci, DSİ eski Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, Karayolları İzmir Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, eski Trabzon SGK İl Müdürü Musa Bulut, eski FİSKOBİRLİK Müdürü Engin Şahin de aday adaylığı için konuşuluyor.

***

DÜZKÖY’DE SEÇİM ERKEN BAŞLADI

AK Parti'nin Trabzon’da tek kaybettiği ilçe olan Düzköy’de seçim yarışı erken başladı. Geçtiğimiz dönem AK Parti’nin iç çekişmesinden ötürü kaybettiği ilçede şimdiden birçok isim AK Parti’de konuşuluyor. Düzköy’ün CHP’li Belediye Başkanı Abidin Çelik ilçede parti ayrımı gözetmeksizin yaptığı çalışmalarla adından söz ettirse de CHP’de olası bir adaylık değişiminde ilçe başkan yardımcısı Musa Öztürk ve Fehmi Köroğlu konuşuluyor. AK Parti’de ise Düzköy eski ilçe başkanı Mehmet Atmaca ismi ön planda. Atmaca’ya Düzköy ilçesinde sempati olduğu söyleniyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Düzköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Altuntaş da lanse ediliyor. Düzköy’de iki dönem AK Parti’den belediye başkanlığı yapan Salih Bakal da dillendirilse de Bakal sessizliğini sürdürüyor.

***

CAM TERAS İLGİ ODAĞI OLDU!

Torul Belediyesi tarafından Torul Kalesi'nde yapılan cam teras ilgi odağı oldu. Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, "Torul Kalesi ilimizin yıldızı olacak. Terasımız bölgemizde yapılan en önemli seyirlik mekanlardan biri... Bütün vatandaşlarımıza hitap edecek her yaş grubundan insanların gelip bu doyumsuz güzellikleri seyredebileceği çok güzel bir mekan oldu. Tarihi mekanda bu eseri hayata geçirmek bizim buranın cazibesini daha da artıracaktır. Bütün vatandaşlarımızı Torul Kalesi'ni görmeye davet ediyoruz. Bu doyumsuz güzellikleri görmeden Gümüşhane'den ayrılmasınlar" diye konuştu.

***

BAŞKAN DA DERTLİ

Toplumsal Uzlaşı Reform Kalkınma Partisi Arsin İlçe Başkanı Yüksel Büyükkol, gazetemizi arayarak şehir içi trafiğiyle ilgili sitemlerde bulundu. Büyükkol, Meydan ve civarında vatandaşın otomobilini park edecek bir yer olmadığını kaydederek, “Yol kenarları park haline getirilerek vatandaştan yüklü miktarda para tahsil ediliyor. Şehrin güneye açılması elzemdir. Şehrin çözüm üretenleri daha ne kadar bu serzenişlere kulak tıkayacak? Parayla otomobili park ettirmek çözüm değil” dedi.

***

HAKK'A DA YÜRÜRÜZ!

Araç sahiplerinin kaldırımları, yaya geçitlerini gasp ettiğini gördük. Esnafın kaldırımlara ürünlerini sererek yayanın yolunu kestiğini de gördük. Ama bir devlet kurumunun, vatandaşın canını, malını korumakla mükellef devletin bir kurumunun yaya yolunu gasp ettiğini görmemiştik, ta ki bu tabela karşımıza çıkana kadar. Fıkra değil, Trabzon Beşirli'de yayanın güvenli bir şekilde yürümesi için yapılan kaldırımın ortasına tabelayı koyuvermişler. Tabela öyle çok yüksek değil, kafanıza çarpacak kadar da alçak. Aman tabela zarar görmesin sayın yetkililer, biz yaya olarak araç yolundan yürürüz, hatta gerekirse tabelanın yaya kaldırımında daha da rahat etmesi için Hakk'a da yürürüz!