Ekinci'den çok tartışılacak açıklama!

'O Şimdi Asker' isimli şarkı ile ismini duyuran Tuğba Ekinci, verdiği son röportajdaki ifadeleriyle tepki çekti. Ekinci "Kadınlar yüz vermeden Türk erkeği taciz etmez. Olsa bana olurdu" ifadelerini kullandı.

05.Mayıs.2018
Ekinci'den çok tartışılacak açıklama!

Şarkıcı Tuğba Ekinci Posta'dan Alev Gürsoy Cimin’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ekinci'nin sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem olurken, büyük tepki çekti.

Ekinci, “Zengin bir kadın mısınız?” sorusuna, “Ruhen çok zenginim. Ayağımı yorganıma göre uzattım hep. Hiçbir zaman maddiyatçı olmadım. Oturduğum yerde kalırım, yıllarca aynı eşyayı kullanırım. Her markadan mutlaka bir şeyim vardır. Özel günlere saklarım. Çantaya verilen parayla reklam yapmak büyük görgüsüzlük. Zenginlik nedir, görgüdür. Fakirlik görgüsüzlüktür. Görgüsüzse insan, sonradan parayı bulduğunu anlarlar” diyerek yanıt verdi.

“Tacize uğradınız mı hiç?” sorusunu ise ünlü şarkıcı, “O konu çok yalan. Türk erkeği asildir. Kadınlar yüz vermeden hiçbir Türk erkeği taciz etmez. Olsa bana olurdu. Durup dururken bu yaşıma kadar kimsenin tacizini görmedim. Onu söyleyen kadınlar emin ol ki o adama yüz vermiştir” ifadelerini kullandı.

Ekinci’nin bu açıklamasına başta kadınlar olmak üzere, birçok çevreden tepki yağmaya başladı.

Ekinci, ardından bir açıklama daha yaptı ve yanlış anlaşıldığını öne sürerek, sadece kendi hayatıyla ilgili konuştuğunu belirtti. İşte, noktası noktasına yeni açıklama:

“Tacizle tecavüzü ayırt edin. Ne bu böyle? Hayırdır? Ben kendi sanat çevremden, sanat hayatımdan ve etrafımdaki görüştüğüm insanlardan bahsediyorum. Tecavüz diye adlandırılan, kişisel haklara zarar veren rahatsızlıklar, kişisel hakların, insanlık haklarına aykırı olan hareketleri yapabilen şahsiyetlerin varlıkları, benim röportajımla alakalı değil. O tamamen her toplumda, ne yazık ki karşılaşılabilecek, çok derin hasarları olan insanların yapabildikleri, hastalıklardan biridir. Bunun toplumsal değerde, toplumsal farkındalıkta, tacizle durup dururken yakın çevrenizden göreceğiniz tacizle alakası yoktur. Ben tamamen, röportajımda mantıken kendi hayatımdan bahsediyorum. Toplumsal sorunlardan bahsetmiyorum. Toplumsal sorunların temeline inmek zorunda değilim. Muhatap olduğum, karşıma aldığım, zekasına ve IQ’suna güvendiğim çevremdeki insanlardan bahsediyorum. Bunu da çarptırmak isteyen çarptırabilir. Ben açıklama yapayım da bundan sonrası sizin anlama kabiliyetinize bağlı.”