Yorgun musunuz sayın başkan...

14.Şubat.2018

Hasamet siyasetiylemi yoruldunuz...?

Eleştiri yorgunumusunuz....? metal yorgunumusunuz..?

Ortahisar belediyesini yani aynı ortak paydada buluşup AKPnin oyları ile beraber seçildiğiniz Belediyeye dava acmanız üzerine CHP-İYİ partililerin ellerini ovuşturmalarındanmı yoruldunuz..?

Vatandaş tersine sizinle Trabzonun yorulduğunu söylerken! benim bilmek istediğim!

Trabzon hem siyasi fiğürü ile hemde ülke yönetimindeki yeri ile cok büyük şehirdir.uzun yıllar başkanlık koltuğunda otururken! Bu şehirde kalıçı miras olarak büyük işlere imza atmadınız

Nasıl oldu da Büyük şehirde bu kadar küçük kaldınız?

Vicdani duygular içerisinde sormak isterim!

Trabzon için o koltukta yapmış olduğunuz tüm işlerin ışığında Allah için kendinizden memnunmusunuz?

***

UĞUR MUMCU ANISINA DERKEN....!

Eskişehir’e gitmek için bir sebebimizin olduğunu düşünürken tüm insanlarımıza anlatmak isterim ki eğer gazeteciysek, eğer toplum adına o yana bu yana bir sırt çantasına kıvırmadan toplum öğretmenliği yapıyorsak, meslek onuruna saygıyla bu şehirde zaman gelir ellerimiz cebimizde, zaman gelir ellerimiz kalemimiz de.

Sadece toplum adına kimseye kul köle olmadan Allah’ın emri Maun suresine de vicdani bağlılıkla yazmanın hazzı içerisinde.

Okuyun arkadaşlar!

Bilir misiniz bu ülkede toplum adına gazetecilik yapan çok değerli insanlarımız vardır. Sağ olanlara şükranla, aramızda olmayanları rahmetle anarken...

Gazetecilik adına, Türkiye Cumhuriyeti adına yedi rengi bedeninde toplayan, şuan dahi gazeteciliği meslek edinen gençlerin örnek aldığı merhum Uğur Mumcu mihenk taşıdır.

Onun anısına bir örnekle...

İki şehrin belediye başkanları arasındaki düşünce farklılığına bakalım.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen!

Uğur Mumcu’nun ölümünden sonra arabası kriminal inceleme için Emniyet Müdürlüğü’nün otoparkına çekilir. 25 yıl önceki hurda arabaya vergi borcu çıkarırlar. İzmir Çağdaş Gazetecileri Derneği bu arabayı alarak sergilemek ister. Oysa Uğur Mumcu, Eskişehir’le özdeşleşmiş bir insandır. Eskişehir’e mal olmuş bir değerdir. Hemen Eskişehir Belediye Başkanı harekete geçerek ailesinden izin alarak büyük bir parkın içerisinde rahmetlinin arabasını cam kaidede sergilemeye başlar. Önüne de Uğur Mumcu’nun “Vurulduk ey halkım unutma bizi” sözünü koyar. Şimdi bu büyük parkın yeşilliği içerisinde en önemli yapıt Uğur Mumcu’nun arabasıdır ki her gün ziyaretçilerle dolup taşıyor. Bu bir düşünce, değerlere saygı duymanın ali cenaplığıdır.

Büyükerşen bunu yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yaptığına bakalım. Yorum hakkı Trabzon Halkınındır.

Belediye Başkanı Atay Aktuğ döneminde sahilde yani moloz mevkiinde Uğur Mumcu Parkı’nı yaptı. Zira Uğur Mumcu her düşüncenin içerisinde yer bulan bir gazeteciydi.

Sonrasında Asım Aykan zamanında bu park kaldırıldı ve değiştirildi. Trabzon’un her köyünde her mahallesinde tüm Trabzonluların, hangi partiden olursa olsun kalplerinde yer bulan, bu ülkenin önemli bakanlarından Ahmet Şener’in ismi verildi ve park küçültüldü. Bu şehir buna da razı iken, değerlerin unutulmaması için tüm Trabzon’un akil insanları ellerinden gelen çabayı gösterirken, Volkan Canalioğlu bu parkı yeniden düzenleyerek rahmetli bakan Ahmet Şener’in çocuklarının akrabalarının ve tüm Trabzon’un kanaat önderlerinin katılımıyla yeniden açtı.

Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dönemi!

Ahmet Şener Parkı’nın yerine bir kavşak ve tüm İslam ülkelerinde örneği olmayan VİP-protokol camii yapmak için seferber olan Başkan da biliyor ki, düşünce renklilikleri içinde kavşak parka engel değildir!

Yorum bu şehrin insanlarındadır.

***

İŞTE TRABZON BAŞKANI İŞTE ESKİŞEHİR BAŞKANI!

Gazetecilerin birini beğenip beğenmeme gibi bir lüksü yoktur, olmamalıdır da.

“Bu şehir- de belediye başkanı ‘ben dedim olur, ben demedim olmaz’larla vatandaşın gözünün içine bakmamalıdır” desek te vatandaşın gözünde bu olgunun değişmediği yıllardır gözlemlenmiş ki insanların çoğu oy vermişlerdir. Karşılığını görmeden de toprak olmuş aramızdan ayrılmışlardır. Sizler geçmişi ve değerlerini hatırlayamazsanız. Gelecek olanlar da sizleri hatırlamayacaktır. 

***

YAVUZ KARAN SALVOSU!

Bir atan vardır, bir de karşılayan. Yavuz Karan der ki, ‘ben koskoca CHP’nin Parti Meclisi’ne hür irade ile seçilen bir parti meclisi üyesiyim. Orhan Başkan ise Trabzon’a zaman kaybettiren başkan.’

Ben, “Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu buraya gönderenler Sağlık Bakanlığı rahat çalışsın diye gönderdi” demiştim.

O da kendisini 14’lü tabancaya benzetmişti.

Ne oldu tıpa tabancası çıktı? Sesi vardır görüntüsü yoktur.

Hani 61 proje nerede? Kim gördü? AK Partili seçmenine soralım.

“Hiç bir odanın seçiminde taraf olmadım. Hiç bir zaman da kendisi gibi meslek odaları tarafından yönetilmedim” diyorsa Yavuz Karan demek ki yavaş yavaş demir alma zamanı gelmiştir Trabzon Limanı’ndan.

Taş falıymış, çiçek falıymış, yok kahve falıymış... Ne demişler fala inanmayın falsız da kalmayın.

 

 

Yazarın Diğer Yazıları