Tebrikler Rıza hoca

05.Aralık.2017

Futbol aklı olan teknik adam farkını yaşıyoruz. Hayal dünyasından çıkardı bizi Rıza hoca. Çok açık gösteriyor bu takım nasıl oynar? Evet biraz sıkıcı, coşkusuz, çok savunan, az hücum eden ama bu futbolcu grubu böyle oynar.

Bilgisayar tarif edemez. Yüklediğine karşılık verir ancak. Hücum futboluymuş, önde basıp hataya zorlamak, oyunu forse etmek gibi futbol yapısıyla hiç uyumlu olmayan... Çok şey kaybetti Trabzonspor. Yazdık, yazdık inandıramadık. Harakiri yaptı da kurtulduk. Saffet Susic ve Okan Buruk'a borçluyuz. Üçer üçer puanları... Üçleyip kazanmak bir başka güzel oluyor.

İşi kolaylaştırmış Rıza hoca özelliği kadar görev yüklemiş. Onazi ve Yusuf final paslarından sorumlu Burak, Damdoy gol atacak. Kalanlar kaleyi kollayacak...

Oynanmadan önce zor sayılan Antalya maçı çok kolay geçti. Kalabalık savunma arasında eritti rakibi. Fazlasıyla top onlardaydı üzerine çekti, arka boşluğa direkt hücumlarla sonuca gitti Trabzonspor...

Gecenin yıldızı takımın hocasıydı. Elbette kritik kurtarışıyla Onur, golleriyle Burak, mücadelesiyle Okay, gol paslarıyla Onazi ve Yusuf... Nerede maç yönetse gözüme hoş geliyor Yaşar Kemal Uğurlu... Tartışılacak bir düdük dahi öttürmüyor.