SON DAKİKA

Haber > Sorusu olan var mı?

Sorusu olan var mı?

16.10.2018 09:24:00

Trabzon’da Cephanelik Restoran tartışması devam ediyor. Bu tesisin yanında yapılan bölümlerle ilgili kamuoyu sürekli değişik fikirlerle meşgul edildi. İş adamı 10 milyon lirayı gözünü kırpmadan bu tesislere yatırmış, ardından tartışmalar başladı.

Turizme darbe olarak bile değerlendirilen bu yatırım için söylenmedik söz kalmadı. Sonunda önemli bir sivil toplum kuruluşu olan MÜSİAD Trabzon Şubesi bu tartışmalarla ilgili açıklama yapmak zorunluluğu hissetti.

Tesislerin sahibi Ahmet Sarı’ya destek için basının önüne çıkan MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan ve yönetimi, bugüne kadar yaşananların geride kalmasını isteyerek, Trabzon’un ülkenin hiçbir iş adamını kaybetme lüksü olmadığına vurgu yaptı. Kaan, bu tesisin kapanmasının işsizler ordusuna işsiz katacağını belirterek herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Toplantının en can alıcı sözleri ise MÜSİAD Başkan Yardımcısı, iş adamı Celil Hekimoğlu’ndan geldi. Hekimoğlu, lafı evirip çevirmeden, “Bu yapıda yanlış görmüyorum. Araştırdım. Her şey nizami yapılmış” sözleri ile yapılan tesise destek oldu. KDK’nın hazırladığı raporla ilgili olarak da Hekimoğlu'nun “Araştırdım. Kamu Deneticiler Kurulu’nun raporunun altı boş. Burada her türlü veri sağlam, fevkalade yapı var” ifadeleri altı çizilecek sözlerdi.

Cephanelik'le ilgili kamuoyunda yaratılan bilgi kirliliğinin bu toplantıda karşılığını iş adamlarının ağzından bulması önemliydi. Kentin böyle bir yatırıma ihtiyacı olduğu ve yapılan değişimin ise uygunluğunun vurgulanarak yaşanan tartışmaların Trabzon’a zarar verdiği yönündeki sözlerin iyi okunmasında fayda var.

Günlerdir bir iş adamının yatırımı üzerinden yaşananlara 82 üyesi, 7 bin çalışanı olan MÜSİAD gibi bir kuruluşun katılarak yaylalardaki kaçak yapılaşmaya ve çarpık kentleşme ile ilgili alana dikkat çekmesi de dikkate değerdi. Umarım Cephanelik tartışması Trabzon’un kazanımıyla sonuçlanır.

Toplantının en ilginç bölümü ise başkanlar Kaan ve Hekimoğlu’nun, “Sorusu olan var mı” çağrısına karşı soru sorulmaması oldu.

 

 

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap