Sorunların habercisi

23.Eylül.2018

Hah! Şimdi birbirimizi yiyebiliriz. Aklı olan öne çıksın. Ne geldiyse başımıza Galatasaray'dan sebep geldi. İki yakamız bir araya gelmedi. Allah bildiği gibi yapsın.

Aptal durumuna düşürdüler bizi.

Futbol seviyesini tartışıyoruz. Sistem, taktik, ilk on bir tercihleri öyle olmaz, böyle olur saflık işte. Biz sanıyoruz ki Trabzon da hoca var. Takımı idare etmesini, maça müdahalesini yorumluyoruz.

Sorular cevap bekliyor ne çalışıyor bu takım? Hangi sistem, hangi taktikler, kim belirliyor?

Trabzonspor da oynamanın şartı nedir? Neden her maç kadro değişir? Nasıl bir futboldur hayal edilen her hafta her tarafını değiştiriyorsunuz. 

Bu Akbaş nasıl oynar?

İran'lı stoperi niye aldınız, niye kestiniz? Abdül, Yusuf, Olcay, Nwake, Amiri, Ibanez, Kutchka sıraya koydunuz. İki sen oyna, üç sen, bir o, bir bu tavşan falına döndürdünüz...

Burak vakasını nasıl anlatayım? Ameliyat masasından kalktı, oynadı, tutmadı, yattı, yatırdı, ortalığı birbirine kattı, geldi, yine oynadı. Bu Rodallega insan evladı değil mi? Hak yemeyeceksin işte. Penaltı olur kaleciye nişanlarsın altı pastan ayağına dolanır...

Ne diyeyim bilmem ki?

Trabzon'a hizmet için geldiğin yerde etrafı memnun etmeye soyundun Ünal hocam. Hem kendini, hemde Trabzonspor'u perişan ettin. 

Sadece üç puan değildir kaybedilen. Taktiğe, sisteme, ilk on bir kurulum adaletine, oyuna müdahale bilgisine, her şey zedelenmiştir artık.

Sonrası çok daha zor hale gelmiştir. Gidişat daha sıkıntılı hallerin habercisidir söylemiş olayım.