SON KARARNAME İLE SON UMUT DA GİTTİ!

10.Temmuz.2018

18 Temmuz'da sona erecek olan OHAL ile, FETÖ davasında son umutlarda suya gömüldü, kayboldu gitti.

Gömülen, kaybolan umutlar, 24 Haziran'dan sonra bu davanın en büyük ve en önemli, ve de en çok ihmal edilen siyasi ayağına da dokunulacağına dair toplumda oluşan beklenti idi.

Olmadı!

Dere karşıya geçildiğine göre, kıyısından köşesinden siyasi arenada herkese az veya çok dokunmalara sebep olacak işlere artık gerek yok değil diyerek!

 

GEZMEK, EĞLENMEK VE DİNLENMEK İÇİN

ARSİN SAHİLİNE KOŞUN...

Eğlenerek dinlenmek isteyenler için mekanların azlığı nedeniyle,"kıt şehirler" arasında neredeyse Türkiye'de ilk sırada yer alan Trabzon'da, vaziyeti  biraz Arsin ilçesindeki Sahil Parkı kurtarıyor.

Gezmek mi istersiniz? Yürüyüş yapmak mı? Bisiklet sürmek mi? Yarım asrı aşan yaşta iseniz, Hakkı Bulut'u, Gökhan Güney'i mi dinlemek istersiniz? Ya da Sait Uçar'dan Karadeniz havaları mı? Horon tepmek mi? Kolbastı oynamak mı? Çiftetelli döktürmek mi? Nargile çekmek mi? Hatay Sofrası'nı Arap tarzında Arsin'e getiren Ahsen'de  yemek mi? Çocuklarınızı eğlence araçlarıyla mutlu etmek mi? Veya bizim Mehmet'den romantik havaları dinleyerek dans etmek mi? Düğün yapmak mı? Toplantıya girmek mi?

İşin özeti, ez cümle; Trabzon Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki sahil parkında gezmek, dinlenmek ve eğlenmek adına ne isterseniz var.

Dahası gecenin yarısında bile benim gibi denize girmeye merak salarsanız, ona da imkân var!

 

BASKETBOL DE, TRABZONSPOR MARKASIDIR!

Hani denir ya; "Herkes gider Mersin'e, biz gideriz tersine" diye!

Şu sıralar basketbol da  çokça tartışılan Trabzonspor ismi "işte öyle bir şey!"

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray'da basketbol şubeleri tek kulüp çatısı altındadır. Trabzonspor'da ise tamamen dışındadır.

Bu tamamen yanlıştır. Şu sıralar sadece maddi olarak tartışılan Trabzonspor Basketbol konusu, gerçek mecrasına çekilmelidir. O da "Trabzonspor'a ait tüm markalar Trabzonspor'undur" diyerek, basketbol takımını Trabzonspor çatısı altına almakla olur. Sonrası tartışılır. Ama öncelikle ve özellikle basketbol de ayrı bir Trabzonspor garabeti ortadan kaldırılmalıdır.

 

TRABZON BOTANİK!

Komşumuz Gürcistan'daki Dünyaca ünlü Botanik Bahçesi, Trabzon Botanik Park için hem avantaj, hem dezavantaj!

Hani derler ya, "önce iyisi mi? Kötüsü mü?"

Önce iyisi: Batum'daki Botanik Parkı gezip görenler, bu yerlerin ne kadar önemli, değerli ve güzel olduğunu bildikleri için, Trabzon Botanik Park'a da büyük umut besliyorlar.

Kötüsü ise, Trabzon Botanik Park, ne olursa olsun Batum Botanik Bahçesi gibi asla olmaz, olamaz. Çünkü Batum'daki bir kaç asırlık bir yaşa sahip.

Bu ahval içinde bile Botanik Park'ın, Trabzon'a yapılmış en güzel ve anlamlı yer olduğunu bilmemiz gerekiyor. Tabii kıymetini de! Bunun için Trabzon Büyükşehir'e ve başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na da teşekkür etmek bir vefa borcudur.

Haa yeri gelmiş iken, parkın içinde Türkiye'deki 21 fındık çeşitinin yer aldığı bahçe ile kütüphane biçiminde Fındık Evi'nin de Trabzon Ticaret Borsası'nın katkıları ile hayata geçirilmek üzere olduğunu da hatırlatalım.