Siyasette başarı tesadüfi değildir!

22.Aralık.2017

İYİ bir siyasetçi, toplumsal sorunları çözme sanatı olan SİYASETİ, “bilgi ve ahlaki” kuralları içinde CESURCA icra edebilendir.

İyi bir siyasetçi yine bilir ki, problemin adı doğru koyulmazsa, ortaya doğru çözümler çıkmaz.”

Bu yolda “çözüm adına” yapılacak hatalara çok takılmamak lazım. “Yaptığınız hatalar değil, onları nasıl düzelttiğiniz sizi ve niyetinizi anlatır.” (Aynı hataya tekrar tekrar düşmedikten sonra hatalar aslında, mücadele içinde olduğunuzun da kanıtıdır.)

Sıkıntı ne biliyor musunuz?

Hiçbir konuda çok yüksek beklentilerimizin ve mücadele azmimizin olmaması; az bir çaba ile ortaya çıkan az bir başarının bize, kazanmışız kadar mutluluk vermesidir.

Önümüzü görememe, belirsizlik ve bulunduğumuz konumu kaybetmek gibi duyguların siyasetçiyi, korkak ve çekingen yapması; nihayetinde de, işin kolayına kaçılarak, çoğunluğun kabullerine sorgulamadan olur verilmesidir.

Bir grubun üyesi olarak kendini daha güvende hissedenlerin büyük bir tehlike olan “aynılaşmayı” görememesi; Aynılaşma neticesinde, esneyen ilkelerle siyasetçinin, ideallerine ve kendine olan inancını kaybetmesidir.

Hâlbuki “İnanç sahibi bir kişi, sadece ilgisi olan doksan dokuz kişinin gücüne sahiptir.” /John Stuart mıl/

Siyasette diğer bir sıkıntı, YANLIŞ (hiç de ahlaki olmayan) YÖNLENDİRMELER(!);

Herkes gibi düşünür ve hareket ederseniz, hayatınız rayında gider.

Siyasi bir kimlik ve marka olmak adına risk almayın, güçlünün yanında durmak sizi öne çıkaracaktır.

Sakın ola, kuralları yıkmak adına cesurca adımlar atmaya kalkmayın, bu en çok bulunduğunuz toplumu rahatsız eder.

Bir farkındalık ortaya koyar ve yeni çözümlerle öne çıkarsanız eğer, istenmeyen ilan edilir hatta çirkin ördek muamelesi bile görürsünüz…

İŞİN DOĞRUSU; Sizin size, VİCDANINIZA kulak vermeniz, kendi altın kurallarınızı ortaya koyabildiğiniz KADAR siz, samimi siyasetçi olabileceğinizi bilmenizdir.

Çıktığınız yolda değerleriniz yol göstericiniz olmalıdır. Menfaatlerinizi gözeterek sakın ola ki ideallerinizi esnetmeyin. Nefsinize yenik düşüp, gerçekliğinizden ödün vermeyin.

Rutin işlere saplanıp çok saygın ve insana özgü bir eylem olan değişim ve yenilikçi olmaktan geri durmayın. (Bu bizi bırak çözüme, problemin gerçek kaynağına bile taşımaz.)

Bir ırmağın yatağına yeni bir yön vermek istiyorsanız, bunu doğanın(!) bizzat kendisinin yapmasını beklemek yerine, bu işe bizzat siz, kendinizi memur etmelisiniz. Çünkü zamana yayılmış bir çözüm sizin emeğiniz olmaktan çıkar.

Sürekli yaptığımız şey neyse, biz oyuz. O halde kendimiz olmak en erdemli alışkanlıklarımızdır.”

Dünyanın daha fazla iyi çözümlere ihtiyacı var. Bu yüzden daha iyi fikirler aramayı alışkanlık haline getirin.

Birçok kişide olan, onursuzca uyum sağlama düşkünlüğü bana her zaman itici gelmiştir.” diyor Einstein.

Yeni çözümler için adres olmaya çalışın. Sizin için “kural yıktı” diyebilirler. DESİNLER. Şahsiyetli ve cesur SİYASETÇİ ancak böyle olunur.

UNUTMAYIN “Bazıları doğru söyledikleri için değil sadece cesur oldukları için alkışlanır.”