Şiddetle kınıyorum

11.Ocak.2018

Ahır kelimesi ile Beşikdüzü Köy Enstitüsünün dersliklerini özleştiren AKP’li bir belediye başkanı var Beşikdüzü’nde. Sizler Köy Enstitülerinin kalıntılarına küfür etme cesaretini nereden aldığınızı öğrenmek istiyorum. Beşikdüzü – Trabzon ve Karadeniz bu okul sayesinde markalaşırken, saygı göstermek yerine hakaret dolu ifadelerin Beşikdüzü Belediyesinin sitesinde yer alması bir rezalettir.

BU SİYASET ANLAYIŞINIZI KINIYORUM

Beşikdüzü siyasi saldırıya uğramış bir kasaba oldu sayenizde. Eğitim tarihimizin en önemli kurumunun izleri bilerek yok ediliyor. Bizler yurt ve okula karşı değiliz. Ancak, sit alanı ilan edilmiş bir bölgeden çıkarılarak tarihi kalıntıları yok etme pahasına ve üstelik hakaret ve küfürle hizmet etmek olduğunu zannedenler tarihi sızlatıyor.

Yüzlerce öğretmen yetiştiren kurum ve onun atölye binalarını ahıra benzetmek, geçmişte olduğu gibi bir kısım binalarını yakan zihniyetin ürünü olsa gerek. Yazıklar olsun ve sizler gibi düşünen zihniyete! Uygulama sınıflarına ahır diyebilecek kadar zavallı bitmişlerdir. Köy Enstitülerinin ne olduğunu idrak edemeyen rantçı beyinler bir gün tarih önünde hesap verecektir. Bizler gurur kaynağımız olan Köy Enstitülerinden mezun olan bir babanın evlatları olarak, cumhuriyetin değerlerine hakaret eden densizlerden adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Beşikdüzü’nün var olan demokratik direnme gücü hala kış uykusundan uyanmadı. Buralarda okuyanlar mezarlarında bir fatiha beklerken onları ahıra sokmaları skandal ilanlarla reklama LANET OLSUN!