SEN DE VAR MISIN?

13.Mart.2018

Gün geçmiyor ki; vatanın birliği ve bekası için tüm mevcudiyetini ortaya koyan bir milletin evlatları olarak ve dünyada başka hiçbir millette görülmeyecek fedakârlıkları sergileyebiliyoruz. Tarihin her döneminde ordusunun/ silahlı kuvvetlerinin yanında olan/olmaya devam eden bir millet olmanın her geçen gün yeni bir örneğini de şaşırtıcı bir şekilde dünyanın gözleri önüne sermeye devam ediyoruz.

Son 40 yıldır, vatanın birlik ve dirliğine, kültürüne, tarihine, tüm unsurlarına ve insanlarına fütursuzca saldıran ve hain emellerini gerçekleştirmek için her türlü hainliği deneyen açık ve paralel terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Bir yandan dört bir köşeden acımasızca kuşatılmanın ve her türlü hain saldırının mücadelesini verirken bir yandan da iç hainlerle mücadele etmeye devam ediyoruz. 15 Temmuz’a kadar görünmeyen/gizlenen fakat her türlü düşmandan daha çok zarar verici olan bu iç hainler en büyük kalkışmaları olan 15 Temmuz girişimiyle nihai hedeflerine ulaşmak için harekete geçtiler. Ancak Başkomutan'ın çağrısıyla sokaklara ve meydanlara inen bu kutlu milletin şamarını en şiddetli haliyle yiyerek nerden geldiklerini şaşırdılar ve bir adım dahi atamadan bertaraf edildiler. Kalıntıları hala saklanan bu hainlerin en sonuncusu da temizlenene kadar bu millet karşılarında tetikte olmaya devam edecektir.

15 Temmuz sonrası terörün her türlü unsuruyla mücadeleye girişen devlet ve millet elele bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Afrin’de 50 küsur gündür devam eden terör unsurlarının kökünü kazımaya yönelik Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde sürüyor. Milletin duası ve desteğinin zirve yaptığı, adeta milli bir seferberlik niteliğindeki desteği her geçen daha da büyüyerek devam ediyor. Gönüllü olmak için askerlik şubelerine dilekçe verenler, askeri doyurmak için ülkenin dört bir yanından yemek gönderen anneler, bin evladım olsa bini de feda olsun diye haykıran şehit babaları bu milletin mayasının ne kadar sağlam olduğunun delilidir…

BAŞKAN MAAŞINI TSK’YA BAĞIŞLADI

İşte bu fedakarlıklara bir örnek de Karadeniz’den, Giresun’dan, Bulancak’tan geldi. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, bir maaşını yerli silah üretimine destek amacıyla TSK Güçlendirme Vakfı’na bağışladı. Üstüne bu bağışı kampanyaya dönüştürmek amacıyla bir de video hazırlayarak, başta hemşehrisi İstanbul’un Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’ya da seslenerek “Sen de var mısın?” dedi.

“Kanlarıyla bu toprakları bize vatan edindiren şehitlerimizi hayır ve rahmetle yad ederek anıyoruz” diye sözlerine başlayan Başkan Yakar, “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Afrin’de ülkemizin bekası için gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen askerlerimizi destekliyoruz. Yeni silahlarımızın daha da artmasını sağlamak için bu ayki maaşımı ulusal savunmaya ve ülke ekonomisine doğrudan katkı adına TSK’yı Güçlendirme Vakfı’na bağışlıyorum. Bugün kendi silah ve imkanlarıyla emsali görülmeyen operasyonlara imza atan şanlı ordumuza katkı sağlamak ve dışa bağımlılıktan kurtulmak için tüm halkımızı bu kampanyaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan’ın bu çağrısının zincirleme bir etki göstererek, vatanını seven herkesi etkisi altına almasını umuyorum. Burada bir maaş sembolik bir çıkıştır. Herkes imkanı ölçüsünde ve gönlünden koptuğunca bu kampanyaya destek verebilir/vermelidir. Zaten biz millet olarak her zaman gönlü zengin bir millet olmadık mı?