Şaştı pusula...

05.Kasım.2017

Hiçbir şey oynamadı takım. Hatta gelmediler Kayseri'ye. Lideri yenmek yetmiş topçulara. O maçtaki dirilik, istek, arzu zerresi yoktu. Yerlerde süründüler. Ortak topların hepsini Sarı-Kırmızılar aldı. Geç gelen ada vapuru gibiydi Bordo-Mavi olanlar. Çok zor bir futbolcu grubu, günü gününe uymuyor. İki maçı birbirine benzer oynadıkları görülmedi. Kendini yıldız sanmak kötü bir duygu, haddini bileceksin...

Maç öncesi yazıda tarif etmiştim, bambaşka bir maç olacak, sadece oyun bozmak yetmeyecek, hatta bozulacak bir oyun da olmayacak. Direkt kaleye, fuzuli pas yapmadan oynayan bir Kayserispor olacak. En az onun kadar koşmazsan yok olursun. Üç beş atacak kadar gol sahasına geldi ev sahibi takım. Son hareket, final paslarını beceremediler. Rıza Çalımbay'a saldıracağım, içim elvermiyor.

Daha dün lig liderine top göstermedi bu kadro. Maçtan önce akıl etmek kolay değil. Değiştirmek cesaret ister. Maçtan sonra her şey söylenebilir. Farklı rakip, başka meziyetli malzeme kullanılmalıydı. Ayağında top tutabilen, rakip baskıyı kıran Abdülkadir, Sosa ilk on bir çıkabilirdi.

Zorunlu değişikliklerden içeri girdiler bir oyun aklı oluştu Trabzonspor'un. Hocaya haksızlık yapmak istemiyorum, bombayı kucağında buldu, kolay değişmez oyun yapısı. Ayları boşa harcamanın bir bedeli olacak elbet. Sanırım maça hazırlık sorunu yaşanıyor, maç seçiyorlar.

En kötüsü kendilerini büyük futbolcu sanıyorlar. Etraf abartıyor, kendilerinden geçiyorlar. Tavsiyem hafta içi sekiz on kere oynadıkları maçı izlesinler. Yıldızı geçtim, Bordo-Mavi formayı hak edecek hiçbir meziyetleri olmadığını görürler. Allah'ın lütfu, kader kısmet, kıymetini bilin. Hakikaten zor bir futbolcu grubu yazarken bile çıkış bulmak imkansız. İki açık olmadan olmaz, Bero ve Castillo hiç yoktu oyunda.

Okay ve Onazi'den ustalık, gol için hareket beklemek hayalcilik olur. Garibim Yazıcı yolunu kaybetmiş dağ keçisi gibi kalıyor arada. O uyum, ahenk, birlikte hareket edebilir hücum hareketi oluşturulmalı. Kimlerle olmadığına çok kere şahit olduk, kimlerle nasıl olacağını takımın hocası bulacak... Üç yıldır bu Dam Doy'un hangi meziyetinden futbolcu olduğunu bulamadım. Premier lig, Rus ligi ve milyon liralara Trabzonspor! Akıl alır gibi değil...