RİZE HIRSINI ÇIKARDI!...

08.Mart.2018

Ligin son iki haftasında iki beraberlik alarak şampiyonluk yolunda otobanda gaza basmak yerine hafiften el frenini çekerek yoluna devam eden Çaykur Rizespor, hem son iki haftalık acısını hem de ligin ilk devresinde oynadığı ve 2 puan kaybettiği Gaziantepspor maçının hırsını dün akşam aldığı farklı galibiyetle çıkardı.

Zirvede direksiyon koltuğuna tek başına oturan Yeşil-Mavili takım dün akşam karşılaştığı ligin yolcularından Gaziantepspor’u rahat geçerken bir yandan sağ ayağı ile gaza bastı, diğer yandan ise sol gözü ile yan dikiz aynasına bakarak arkadan gelen takipçilerinin ne kadar mesafade olduklarını süzdü.

Çaykur Rizespor’un kaptanı pilot koltuğuna oturan Üzülmez, aynasında görünen Ümraniye ve Ankaragücü takımlarına dikkat etmeli. Bu iki araç hiç anlamazsın hemen dibine bitiverir onun içindir ki efendi gibi şerit değiştirmek yerine bu yolda arasıra makas atarak iyi bir seri yakalaman gerekiyor. Tabi bunun yanında orta dikiz aynasına da bakmak lazım. Arkadan gaza basan Bolu, Gazişehir ve Elazığ takımları son düzlüğe doğru depoları fullenmiş durumdalar aman dikkat.

Ligin "altı ile üstünün" karşı karşıya geldiği maça geçecek olursam Yeşil-Mavili takım 3 gün sonra oynayacağı Boluspor maçına diri çıkmak adına bu maça kadroda bol rotasyon yaparak çıktı. Maça dâir fazla söze gerek yok aslında, Yeşil-Mavili takımın baştan sona üstün oynadığı maçta Brezilyalı yıldız oyuncu Lincoln attığı 3 gol ve ortaya koyduğu iştahlı futbol ile alınan üç puana büyük katkı verdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yazarın Diğer Yazıları