REZALETİN RÖVANŞINI ONUR ALDI!

25.Şubat.2018

Ligin ilk yarısında 3-0 önde olduğu maçı 4-3 kaybedip tarihi bir rezalete imza atmış olan Trabzonspor, Alanyaspor karşısında rövanşı zar zor da olsa 2-1 galip gelerek almış ise, bunda en büyük pay golleri atan Burak ile Abdülkadir'in değil, onların attıklarının en az 3 katı mutlak gol pozisyonlarını bertaraf eden kaptan Onur'undur.

O Onur ki, bir hafta önce Başakşehirspor maçında arkadaşlarının 3-4 dakikada bir kendisine yaptıkları geri paslardan bunalmış olsa da golü bu pozisyonlardan yememişti. Ama geri pas trafiği Alanya'da o dereceye vardı ki, topu gol adına rakip kaleye göndermekle görevli olan Burak bile topu Onur'a yuvarlamaya çalıştı. Biraz eksik kalınca Uğur iteledi. Emre Akbaba'ya da Onur'a geri pastan golü atmak kaldı.

2018'inde galibiyetle yüzü görmeyen bordo-mavililer temposu yüksek oyunda Alanyaspor'a o kadar çok pozisyon verdiler. Dedik ya, "iyi ki kalede Onur vardı da, rezaletin rezaletini yaşamayı" önledi.

*

Hücumda; Türk Silahlı Kuvvetleri'ne "Her yolun Afrin'e" çıkması gibi, Trabzonspor'da "Her top Burak'a" atılıyor. Bu durumda da Burak sürekli yüzü kaleye dönük hareket ettiği için de hatırlı sayıda ofsayta düşüyor. Oysa ikinci yarının bazı bölümlerinde olduğu gibi N'doye'nin göbekte Burak'a yakın oynaması işin doğrusu. O doğrularda önce Burak sonra da maçın en iyisi, en hareketli adamı Abdülkadir ile golleri getirdi. Onur da kaleyi kapatınca Beşiktaş maçı öncesi moral galibiyeti geldi.

Ama sakat da olsa gol adına en büyük umut Burak sarı karttan cezalı duruma düştü.

Öyle veya böyle, nihayetinde sonucu Trabzonspor adına 2-1 galibiyetle tescil edilmiş bir maçın 20'nci dakikasında Sosa'ya yapılan hareket penaltı idiyse, 90'ıncı dakikada Okay'ın rakibine yaptığı da aynı şeydi.

Alanyasporlu futbolcuların hemen hemen her pozisyonda hakemin kararlarına sözlü itirazları, yetmezmiş gibi el kol hareketi ve de topu yere vurarak aşırı tepki göstermelerinin had safhada olduğu bir maçta, Trabzonsporlu oyuncuların bunun tam tersine maç içindeki sportmence davranışları takdire değerdi.

İnşallah gelecek hafta da hem sportmenlik hem de maçın sonucu Trabzonspor adına Alanya'daki gibi olur.