Razıyız Ünal kaptan...

18.Ağustos.2018

Çok çok iyi oynadı Trabzonspor.

Hiç oynatmadı, hiç alan bırakmadı, kademeli olarak topun geldiği tarafı sıkıştırdı. Lig ortalamasının çok üzerinde çıkarken top
kaptı rakipten. İlk yarım saatte sahadan sildi Sivasspor'u...

Böyle ders alacaksanız razıyız Ünal kaptan. Hiçbirinin hiçbir şey oynamadığı maçtan hepsinin her şeyi yaptığı maça geçtiniz. Bir haftalık değişim mükemmel siz ders almaya devam skora bakmadan uygunsuz hareket isteğini azaltın... Geliştirebilirsiniz
şu yapıyı. Yakalanıyorlar, bazen kör yerlere dalanlar var. Ortak oyun değerlerinden hiç kopmamalı ekibin üç fark sonrası önde sıkıştırma gevşedi, arka dörtlü boşluğu tutmaya başladı, bütünlük bozuldu size yetmemeli hep daha fazlasını istemeli takımınız. Kötü değil Sivasspor’u siz bu hale getirdiniz.Bir damla gevşerse yersiniz golü. Acemiliğin alemi yok üç farklı öndeyken yedi kişiyle hücuma çıkmak yanlış. Rakip oyunu riske etmişken, çok adamı önde tutarken çabuk hücum yemek hata. Puan önemli, alabilmek için akıl gerek, strateji, disiplin gerek. Bırakırsan herkes atar. Çok basit buluşmayacak, dönmeyecek, hedefe atamayacak üç yanlış, bizim kaleye bir gol yazar.

Çok başka bir ikinci yarı izledik. İlk 45'i oynamamış üç kaçırıp, üç atmamış gibi. Anlaşılan o ki, tam olarak hocanın ne istediğini anlamamış futbolcular. Yıllardır yana, geriye, golün uzağında keyif yaptıkları için zor oyunu devam ettiremediler. 

Genel olarak dörtlü savunma iyiydi orta saha ve hücum hattı birlikte hareket ettiğinde güzel iş çıkardı, süresi, sayısı artmalı, Yusuf asla açık olmaz, Sosa ile değişmeli oynaması daha doğru olabilir.