Puandan çıkarılacak dersler

09.Kasım.2017

Teknik kadro değişikliği ile başlayan yürüyüş, ilk olarak alt lig takımlarından Çorum Belediyespor maçında alınan farklı galibiyetle birlikte tur atlamak camiaya bir moral olmuştur. Süper Lig’de Galatasaray karşısında alınan haklı bir galibiyet camianın bütünleşmesini, birlikteliğini pekiştirme yolunda diğer bir adım olmuştur.

Bu arada cezalı duruma düşen oyuncuların, sakatlanan oyuncuların artması takım olma yolunda sıkıntılar yaratmıştır. Ligin renkli ve istikrarlı takımlarından Kayserispor karşısında zor da olsa 1 puan alınması Trabzonspor açısından kardır. Bu karı artı olarak yazmak için buradan, bu maçtan dersler çıkarmak gerekir.

Profesyonel oyuncuların ilk düşüncesi; takımını yalnız bırakmamak, verilen görevleri yerine getirmek için sahada kalmak, sahada kalırken de takımı için, camiası için mücadeleyi sürdürmek, verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmaktır. Rıza hocanın gelişinden itibaren Trabzonspor takımında değişim başlamıştır.

Şimdi bu değişimi milli maç arasını iyi değerlendirerek gerçekleştirmek gerekir. Bunun sonucunda lig maçlarında alınacak galibiyetler, Ziraat Türkiye Kupası'nda geçilecek turlar Trabzonspor camiasını daha da heyecanlandıracaktır. Bu da yönetimi, teknik kadroyu, futbolcu ordusunu ve en önemlisi Trabzonspor’un müthiş taraftarlarını birleştirecek, ileriye götürecektir. Sonuç tüm kesimlerin menfaatine olacaktır. Trabzon kenti kazanacaktır.

Trabzon sevdalılarının yüzü her yerde gülecektir. En önemlisi de takım bütünlüğü sağlanacaktır. Trabzonspor başkanına ve yönetim kurulu üyelerine bu aşamada büyük görevler düşüyor. Her zamankinden çok takımın maddi ve manevi olarak bütünleşerek yanlarında olmaları ve sorunları asgariye indirmeleri gerekir.

Bir elin sesi yoktur, eller çoğalınca ses daha gür çıkar. Haydi artık bu aşamada kaybedilen çok şey yoktur. Yol yakından birlik ve beraberlik içinde olalım ve bu milli maçlar arasını iyi değerlendirerek yeni bir sayfa açalım. Büyük Trabzonspor’un sağlam adımlarla yola devam etmesini sağlayalım. Her şey Trabzonspor için olsun.

Yazarın Diğer Yazıları