ÖZE DÖNÜŞ ŞART

10.Mayıs.2018

Artık yeter...

Trabzonspor hatalarını anlasın en kısa zamanda bu hatalardan geri dönsün. Türkiye’nin kabul ettiği fakat kendi insanımıza kabul ettiremediğimiz futbolcu tarlasının merkezi Trabzon’dur. Bunları anlamamak için ya kör olmalı ya da menfaat sağlanıyor olmalı. Bunun başka izahı yok. Çünkü artık tahammül kalmadı. Yıldız futbolcularının ve üst düzey antrenörlerin yetiştiği Trabzon’da ne hikmetse el atılmadığı, dışlandığı bu spor toplumunda kabul görülen hocalarına sahip çıkılmadı. Son üç maçta yapılan hataları göz önüne alara, bilinçsiz olarak oynanan maçların neticesini belirtmek mecburiyetinde hissettim kendimi.

Sivasspor maçında yanlış kadro dizilişinde Okay’ı stoper olarak oynatıp takımı katledip mağlubiyetin hazırlanmasına sebep olan, Antalyaspor maçında mağlup olmamız için çalışan bir teknik heyete karşı yenilgiyi kabul etmeyip direnen genç kaleci Uğurcan. Aynı hatalara devam edilerek son oynanan Kasımpaşa maçı yine stoperde görevlendirilen Okay’ın yanlış tercih olduğu hatasına ses çıkarılmadı. Bu kadro ile başlamak mağlubiyeti hazırlamaktı onda da muvaffak olundu.

Yenilen 5 golün de sol taraftan atılmasına bir önlem alamayan bir teknik heyetin kenarda durmasına gerek var mı?

Peki siz kenarda ne işe yararsınız Rıza Çalımbay?

Şimdi soruyorum.

Bu üç maçta stoperlerin Mustafa Akbaş ile Jan Druıca kadroda varken neden oynatılmadı?

Böyle büyük hatalar yapılır mı?

Ama bu olaylar bize müstehak.

Çünkü kendi çocuğunun kıymetini bilmeyen, ki bunların hangisi bizim çocuklarımızdan üstün, artık buna dur deme zamanı geldi.

Kendi çocuklarımızla ve hocalarımızla başarıları yakaladık şampiyonlukları gördük.

Ne zamanki dışarı açıldık kulübü borç batağına sürükledik.

Yine aynı hatalara devam ediyoruz. İnşallah bu hatalar son olur ve özlenen Trabzonsporumuz’u şaha kalkar.

Doğruyu kendi çocuklarımızla ve hocalarımızla beraber buluruz.

Her şey Trabzonsporumuz için.

Yazarın Diğer Yazıları