SON DAKİKA

Haber > Müdür aranıyor…

Müdür aranıyor…

8.11.2018 10:10:00

Aylardır yazılıyor, söyleniyor, sesleniliyor ancak kimseden çıt çıkmıyor.

Trabzon’da Sağlık İl Müdürü aranıyor.

O isim bakanlıktan olur alamıyor, bu isim yeterli değil deniliyor, şu isim görev kabul etmiyor gibi yığınla savsata ortalıkta cirit atıyor.

Başsız bir sağlık örgütü olur mu? Çok mu zor Trabzon’a müdür atamak. Nesine bakılıyor atanacak kişinin acaba merak ediyorum. Yakışıklımı olmalı, görevinde başarılımı olmalı, iktidara bağımlımı olmalı, kendini hizmete adayacak mı olmalı ne olmalı arkadaş çıkıp söyleyin bilelim.

Trabzon’da görev yapan bütün doktorların o makamı dolduracak kadar donanımlı olduğuna inanıyorum. Müdürlük görevini yerine getirmede bilgi ve becerisi olan sayısız doktor var, neden bir isim belirlemede zorlanıyorsunuz açıklayın artık.

Yoksa siz millet hizmet edecek müdür değil de sizlerin direktiflerine yerine getirecek emir erimi arıyorsunuz. Sizler onu al, bunu getir, şunu oraya ata, ötekini görevden al ve bize bağımlı çalış diyebileceğiniz isim mi bulamadınız, yoksa senin adamın, benim adamım kavgası mı yapıyorsunuz bilen yok.

Parça parça olan sağlık teşkilatını derleyecek, toparlayacak ve yönetecek isim Trabzon’da bulamadıysanız ithal edin arkadaş. Müdür olacak, ona bağlı 4 müdürlük olacak, bu 4 müdürlüğü bağlı 8 kişi olacak bizimde yapılandırılan sağlık teşkilatı hala müdürsüz.

Kaybedilen zaman bu kentin kaybı olmuyor mu? Çıkıp müdürsüzde işler yürüyor derseniz de şaşırmam. Atayın artık sağlık müdürünü de teşkilat ta işini bilsin, görev dağılımları yapılsın, çark sorunsuz işlesin millette sizde rahatlasın. Şunu da söyleyeyim, eğer isim bulamazsanız söyleyin bizler yardımcı olalım. Ya da kurun bir sandık oylama yapın sağlık teşkilatı kimi istiyor diye, kim çıkarsa onu atayın.

 

 

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap