Kupa da gideyi!

28.Aralık.2017

Nereden çıktı bu revizyon? Burak neden oynamaz? Elin oğlu sezonda 70 maç oynuyor, üstelik her biri üst seviye. Ne ara, nerede yoruldu bizimkiler? Paralı bu lig. Kuruşa ihtiyaç var, kazandıkça nefes alıyorsun, ne gerek var macera aramaya?

Rodallega hiçbir şekilde Burak'la kıyaslanamaz. Biri, tek vuruşluk, biri her vuruşluk futbolcu. Üstelik özellikle ikinci yarı tamamen tek kale oynandı. Topun kale etrafında gezdiği anlarda mutlaka bir şey yapardı Burak...

Öne geçmek yetti ev sahibine, hiç çıkmadılar. İkinci yarıyı skora oynadı Konyaspor. Oyunun hakimi Trabzonspor'du genelde. Çalımbaylı maçların tersine hücum oynadı bordo-mavililer. Sosa başka alemden gelmiş, yanlışlıkla aralarına düşmüş gibi çok özel işler yaptı. Bir yapar, iki bozar Kuçka eşlik etti arasıra, Bero ve Olcay ne işe yarıyordu çözemedim. Değiştirdi hoca, Castillo, Abdülkadir girdi süre yetmedi.

Bu yapıyla gol atamaz Trabzonspor. Hiç pozisyon üretemedi desek yeridir. Rodallega'nın bir frikik vuruşu var hepsi o kadar. Zor iş. Oynayamıyor, bir yerde arıza var. İşlemiyor açıklar. Aslında iyi savunma, rakipten üstün orta saha var ama diğer mevkiler boş. Mevcutlarla olacak işte değil. Yani diyeceğim o ki bu sene de bitti gibi. Kimseyi alamazsın, alsan da daha verimli olacağını garanti edemezsin.

Sonuç olarak hep beraber mide haplarına devam! Olcay seksek oynayacak, Castillo kaptırana kadar çalım atacak, Okay yan pas rekoru kıracak, bişe edip Burak gol atacak...

Allah bordo-mavi sevenlere sabır versin...