SON DAKİKA

Haber > Kalkan eller!

Kalkan eller!

20.10.2018 09:13:00

Milletvekili seçilmenin sorumluluğu nedir?

TBMM sıralarında oturmak mıdır?

TBMM odalarında keyif yapmak mıdır?

Milletvekili rozeti takmak mıdır?

Havalimanlarının VIP salonlarından geçmek midir?

Hayır.

Milletvekili seçilmek, milletin vekili olarak TBMM çatısı altında size oy veren insanların sorunlarını TBMM’ye taşımak ve çözümü için mücadele vermektir.

Kim ne derse desin TBMM’de fındık üreticilerinin sorunlarıyla ilgili verilen araştırma önergesine kalkan “ret” oylarının birinci derecede sorumluları, AK Parti’nin Karadeniz Bölgesi milletvekilleridir.

Sorumlu kendileridir.

Hele hele iktidar partisi  milletvekili iseniz ve bölgenizin en önemli ürünü çay ve fındıksa, bu ürünler bir de bölge halkının geçim kaynağı ise milletvekilleri olarak gerekli çalışmayı yapıp üreticinin sesi olacaksınız.

Doğu Karadeniz Bölgesi milletvekilleri olarak bir araya gelerek neler yapılması konusunda bir rapor hazırlayıp liderinize, bakanlarınıza, genel merkezinize sunacaksınız.

Durum TBMM’ye gelmeden liderinizi bilgilendireceksiniz.

Yaptınız mı?

Yok.

Yoksa işte böyle TBMM’de fındık araştırması için gelen önergeye ellerinizi “RET” oyu için kaldırırsanız, “Yarın oy istemek için seçmenin karşısına nasıl çıkacağız’’ diye kara kara düşünürsünüz.

Biliyorum umurunuzda değil.

Nasılsa bu millet oyları size değil Recep Tayyip Erdoğan’a veriyor ya!

Nasılsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne kadar girdiği tüm seçimlerde, yapılan tüm referandumlarda en önemli kalesi Karadeniz Bölgesi olmuştur.

Karadeniz halkı her zaman Erdoğan’a sahip çıkmıştır.

AK Parti bölgeden rekor oylar almıştır.

Zaman zaman fındık fiyatı sorunu yaşansa da Cumhurbaşkanı Erdoğan bölge insanının kendisine duyduğu güvenden dolayı her zaman istediğini almıştır.

Bölge milletvekillerinin derdi mi fındık fiyatı!

Ekmek elden oylar Erdoğan’dan!

Bölgede bu yıl yaşanan fındık fiyatı sorununun bu şekilde  TBMM’ye taşınması, Erdoğan’ın bölge milletvekillerine gerekli dersi vermesi açısından kaçınılmaz hale gelmiştir.

Kısacası özellikle iktidar partisinin Doğu Karadeniz Bölgesi milletvekilleri, teşkilatları fındık konusunda bugüne kadarki vurdumduymazlıkları ve duyarsızlıkları nedeniyle sınıfta kalmışlardır.

Bir düşünün!

Fındık üreticileri ile iç içe yaşayan bölgemilletvekilleri, fındık üreticilerinin sorunlarının muhalefet tarafından Meclis’e taşınmasına milletin gözü önünde ellerini havaya kaldırarak hayır diyor.

Allah düşürmesin.

Eller havada posterleri basılmaya bile başlanmış.

Umurlarında mı?

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Cumhuriyet tarihinde AK Parti milletvekilleri, bakanları, il, ilçe teşkilat başkanları, belediye başkanları gibi 18 yıldır çok rahat bir şekilde koltuklarda oturup havalarını atan siyasiler olmamıştır.

Nasılsa oylar da, koltuklar da, makamlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan!

O nedenle, AK Parti’nin varlığı Erdoğan’ın varlığı ile eşdeğerdir.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap