İNSAN VE TOPLUM!

11.Şubat.2018

PAZARDA SÖZ KESENİNDİR

        Elinize filenizi aldınız ve bir semt pazarına alışveriş yapmaya gidiyorsunuz. Filenizi doldurmanız, yani ihtiyaçlarınızı temin etmeniz cebinizle orantılıdır. Eğer cebinizde yeterli paranız varsa ihtiyaçlarınızı temin edersiniz…

      Ülkemizin durumunu da buna benzetirsek, bugün geldiğimiz noktada ekonomimiz özellikle son on beş yılda istikrarlı büyüme sayesindedir ki, gerçekten kayda değer bir performans ortaya konmuştur. Sağlam ekonomik stratejiler, gerekli ve uygun mali politikalar, izlenen bazı yapısal reformlar, yüksek büyüme oranları, ekonomimize güvenin artması ile sonuçlanmıştır. Canlı yurtiçi piyasalarımız, rekabet gücü artan özel sektörümüzle kendimize güvenimiz en üst düzeylere çıkmış durumdadır.

      Hepimizin de malumu olduğu gibi kıskaca alınmak istenen Türkiye’mizin gerçek manada bağımsızlığı için gerektiği zamanda gerektiği gibi ekonomimizin, savunma sanayimizin, kamu yönetimimizin, dış politikamızın akılcı ve doğru kararlar almasıyladır ki; “Fırat Kalkanı Harekatı”nı yaptık, bugün de “Zeytin Dalı Harekatı”nı icra ediyoruz… Beka sorunlarıyla başa çıkmamız, kendi ayaklarımız üzerinde durmamız, yerli ve milli imkanlarımızla yaptıklarımızla doğru orantılıdır.

     Verdiğimiz beka mücadelemizde, kendi işimizi kendimiz görmek durumunda olduğumuza göre, dışarıya karşı aykırı sesler çıkararak birliğimizi zedelemek gibi büyük bir yanlışın içinde olmamamız gerekir. Kahraman Türk Ordumuz, haklı gerekçelerle ülkemizin ebedi güvenliği için mücadele ediyor. Burada ortaya koyduğumuz başarıya, hiçbir siyasal hesap uğruna gölge düşürmeye, sulandırmaya, hiçbir şekilde hiç kimse cüret edemez, etmemelidir…

       Büyük ve güçlü, sözü dinlenen, saygın bir ülke olmak istiyorsak, kardeşin kardeşe düşman olmadığı mutlu ve huzurlu bir ülkeyi inşa etmede üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmalıyız. Daha güçlü bir devlet için her şeyden önemlisi ve en etkili ilaç birlik ve beraberliktir. Millet olarak her sorunun karşısında birlikte durmalıyız. Devletimizi, iç ve dış tehlikelere karşı korumak için birliğimizi tüm dünyaya göstermeliyiz.