İlk ayakta mağlubuz

28.Aralık.2017

Trabzonspor geçen yılın kupa şampiyonu Konyaspor’a karşı deplasmanda karşılaştı. Karabük maçında alınan beraberlik Trabzonspor’un oyuncularını etkilemiş gibi göründü.

Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşayan iki hoca karşı karşıyaydı. Rıza hoca Burak, Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı’yı dinlendirdi. Trabzonspor’un Avrupa’ya gidebilmesi için kupayı alması gerekiyor. Hedef kupayı kazanmak. Trabzonspor orta sahada 5 kişi, önde Rodallega ile gol arayışındaydı. Rodallega bir türlü istediği pozisyonları bulamadı. Trabzonspor’un orta saha oyuncuları pek başarılı bir oyun ortaya koyamadı. Bero sahanın en kötü oyuncusuydu.

Diğer taraftan Konyaspor’da Vedat, Ali Turan, Ali Çamdalı, Fofana üstün bir oyun sergilediler. Sol taraftan Konya atağında yine komik bir gol yedik. Uğur Demirok topu uzaklaştıramadı, 31. dakikada Trabzonspor kalesinde golü gördü.

İkinci yarıya Trabzonspor biraz daha atak başladı. Skor avantajını sağlayan Konyaspor kontrataklarla gol aradı. Zaman zaman maçta çok sertlikler oldu. Hakem Bülent Yıldırım’ın iyi bir yönetim göstermediğini söyleyebilirim. Bir türlü pozisyon bulamayan Rodallega’nın harika frikiğinin direkten dönmesi Trabzonspor adına şanssızlıktı. Castillo oyunda kaldığı sürede pek başarılı gözükmedi. Abdülkadir ve Yusuf hamleleri de geldi. Olcay Karabük ve Konya maçlarında iyi gözükmedi.

Sosa biraz güçlenmiş. İkinci yarıya daha iyi gireceğini düşünüyorum. Kaleci Esteban’ın golde bir kabahatı yoktu. Trabzonspor kupada yürümesi için rövanş maçında rakibini en az iki golle geçmesi gerek. Bu maçta bazı oyuncuların derslerine daha iyi çalışması gerektiğine inanıyorum. Bilhassa defansımız çok kötü günündeydi. Devre arası kampında Rıza hocanın yapılacak takviyelerle Trabzonspor’u daha iyi hale getireceğine inanıyorum.