HER ŞEY GİRESUN İÇİN!

10.Temmuz.2018

Yeni dönemin ilk meclisi Cumartesi günü toplandı ve Milletvekilleri yemin ederek resmen yeni döneme adım atılmış oldu. Türkiye’nin her yerinden gelen binlerce ziyaretçi bu anlara şahitlik etti.Bizde bu tarihi âna şahitlik etmek için meclisteydik. Gazi meclisin bu ilk yemin töreninde yer almak, en az Milletvekilleri kadar bizleri de heyecanlandırdı.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk ve CHP Milletvekili Necati Tığlı, Türkiye Büyük Miller Meclisi’nde düzenlenen törenle yemin etti. Yemin töreninin ardından, TBMM deki makamlarına geçerek tebrikleri kabul eden Sayın Milletvekillerinin heyecanı ve gururu, yeni dönemde memlekete hizmet edecek olmanın sabırsızlığı yüzlerinden okunuyordu. Hepsinin ortak söylemi Giresun’un ve Giresunlunun Ankara’daki güçlü sesi olacakları ve Giresun’a yapılacak yatırım ve hizmetlerin gece gündüz takipçisi olacaklarıydı.

  1. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni, İllerin alfabetik sırasına göre sırayla kürsüye çağrılan milletvekillerinin yemin metnini okumasıyla gerçekleşti. Giresun Milletvekilleri; Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile CHP Milletvekili Necati Tığlı yeminlerini ederek görevlerine başlamış oldular. Sayın Milletvekilleri; “TBMM Genel Kurulu’nda 27. Dönem Milletvekili Yemin Töreni’nde yeminimizi ettik. Yeni dönem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Rabbim utandırmasın. Sorumluluğumuzun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz. Tüm hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. İnşallah birlik içerisinde, huzur içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonra sen, ben yok; Giresun var! Tüm Giresun’un vekili olacağız. Giresun’un ve Giresunlu hemşehrilerimizin Ankara’daki güçlü sesi olacağız” diyerek birliktelik ve hizmet mesajı verdiler.

Sayın Milletvekillerinin hepsini tek tek ziyaret ve tebrik etme şansına sahip oldum. Bir tarafta yeni bir döneme girecek olmanın ve yeni dönemin ilk milletvekilleri olma heyecanı, bir tarafta da Giresun’a hizmet edecek olmanın heyecanı hepsinin yüzlerinde okunuyordu. Sayın Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk bir önceki döneminde tecrübesiyle yeni dönemde de devam edecekler. İki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Sayın Kadir Aydın’da yerelden gelen tecrübesiyle tüm Giresun’a hizmet için hazır. Muhalefette olmasına rağmen CHP’nin tek Milletvekili olan Sayın Necati Tığlı’da, Giresun paydasında üzerine düşeni yapmak için elinden gelen çabayı göstereceğini ifade ederek ortak paydalarının Giresun olduğunu ifade ediyor.

Yeni dönemde Giresun’un en fazla fayda sağlaması için birlikte hareket edecek olan Sayın Milletvekillerimize inanıyor ve güveniyoruz. Zaten son yıllarda en fazla yatırım ve hizmetleri alan ilimiz yeni dönemde de tüm Türkiye’de olduğu gibi en fazla hizmet ve yatırımlarla ihya olmaya devam edecektir. Yeni dönemin başta ülkemiz olmak üzere, Milletvekillerimize, ilimize ve tüm Giresunlulara da hayırlı olmasını dilerim.

Sadece ilimiz Milletvekilleri değil, bir çok Milletvekilimiz ve bakanımızla görüşme ve tanışma fırsatı bulduğumuz bu ziyaretle ilgili yapabileceğim en büyük tespit ise; herkesin yeni ve büyük Türkiye’ye olan inançları ve heyecanlarıdır. Allah hepsinin ve bu Milletin yar ve yardımcısı olsun.

Bu hafta sonu 15 Temmuz’un yıldönümünü anacağız. Allah bir daha bu Millete böyle acılar yaşatmasın. Millet iradesinin önünde hiçbir gücün duramayacağına olan inançla şehit ve gazilerimiz rahmet ve şükranla anıyorum…