Gol yemeden kazanmak güzel

05.Aralık.2017

Lider Galatasaray’ın üst üste kaybettiği puanlarla Trabzonspor'un alacağı üç puan bu takımla arasındaki puan farkını 8’e düşürecekti. Böylece, sezona rezil başlayan Trabzonspor’un şampiyonluk şansını sürdürdüğü görülecekti. Üç puanlık sistemde 8 puan ne ki?

Rıza hoca kendi kurduğu Antalyaspor karşısına muhakkak üç puan hedefiyle çıktı. Maça bakıldığında her iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı. Ligin en çok gol yiyen takımı Trabzonspor vardı sahada. Rıza hoca önce gol yemeyelim, sonra atarız taktiğindeydi. İyi ki golcümüz Burak var. İlk yarıda futbol adına yazacak bir şey bulamıyorum. Durica sakatlanıp çıktıktan sonra Mas’ı sol beke, Mustafa’yı da Hubocan’ın yanına aldı Rıza hoca. Antalyaspor'un tehlikeli adamları Maicon ve Eto’o'yu etkisiz hale getirdiler. İlk yarıda Antalyaspor kalesine gidemeyen Trabzonspor, devrenin sonunda golcüsü Burak ile nefis bir gol kaydetti. Bu gol ilk yarının 1-0 önde kapatılmasını sağladı.

Rıza hoca amaçladığı skorla soyunma odasına girdi.

İlk yarıda vasat bir oyun sergileyen Castillo çıkarken genç Abdülkadir girdi. Bu, Trabzonspor’un biraz daha etkili olmasını sağladı. Ben bir parantez açmak istiyorum burada. Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Yusuf ilk yarıda sahada en çok koşan oyuncu ancak topla buluşamadı. Yusuf kardeşimi uyarıyorum. Maçta bulduğu gol pozisyonlarından yararlanamadı. Şut çalışması yapması lazım. Şutları çok zayıf. Yıldız oyuncuya yakışmayan vuruşlar yapıyor. Nitekim Onazi’nin pasında kaleciye nişanlıyor, yine Burak’ın yaptığı asistte topu kaleciye nişanlarken Burak golü buluyor. Burak’tan bahsetmeden geçemeyeceğim. Hem atıyor hem attırmak istiyor. Üçüncü golü de atabilirdi, Olcay’ı tercih etti. Kendisini tebrik ediyorum. Maç 1-0’dayken Maicon, Onur ile karşı karşıya geldi. Onur bu topu çıkararak maçın kaderini değiştirdi. Arkasından Burak sahneye çıktı ve işi bitirdi. İlk yarıda sıkıntılı geçen maçta ikinci yarıda atılan goller, Trabzonspor’un aldığı üç puanla seyirci havaya girdi. Lidere yaklaştık. Gol yemeden bitirdiğimiz ikinci maçtı. Bu sevindiricidir. Gecenin adamları Okay, Onazi ve Burak’tı. Okay ve Onazi çok iyi çalıştı. Rıza hocayı ve takımı tebrik ediyorum.