EKONOMİNİN BAŞKANI GELDİ

11.Mart.2018

Sivil toplum kuruluşları seçimlerini yapmaya başladılar. Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şoförler Odası seçimlerini tamamladıktan sonra sıra en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Artvin’de bir dizi açılışa katılarak bünyesindeki odaları ziyaret etti. Önce Hopa’da görkemli bir açılış yapıldı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası'nın şehrin sembolü haline gelen muazzam binasının açılışını yaptı. Yoğun katılım ile başarılı bir ticaret odası ve başkanı seçimler öncesi kendini gösterdi. Hisarcıklıoğlu, binanın açılışında memnuniyetini dile getirirken Hopa’nın ticaret açısından ne kadar önemli bir nokta olduğu hususuna değindi. Mevcut başkan Osman Akyürek’i de ayrıca tebrik etti. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 1 Nisan'da yapılacak. 3 adayın yarıştığı bu kıyasıya mücadele öncesi şehri farklı bir ambiyans bürüdü. Nitekim mevcut başkanın başarılı çalışması bir adım öne taşıdığı gibi ara farkla seçimi tekrardan kazanması bekleniyor. Kaldı ki Osman başkan henüz bir dönem başkanlık yaptığı için yapılan çalışmalar gereği bir dönem daha hakkı olduğu kamuoyunda konuşulmaktadır. İşte bu kamuoyu Osman başkanın ve yönetimini iki adım daha öne çıkarıyor.

Hisarcıklıoğlu, "Bir ticaret odası başkanı demek, o şehrin ticaretini geliştirecek, yönlendirecek ve ekonomisini canlandıracak kişi demektir" dedi. İşte bu noktada seçimde oy kullanırken bu gözlemi göz önünde bulundurarak oy kullanmalıyız" dedi.

Hisarcıklıoğlu Artvin’de de açılışta bulundu. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni açılan yerini hizmete soktu. Ardından da sunum yapmak üzere sinema salonuna gitti ki burada bir hüsran onu bekliyordu. Salon bomboştu. Hopa’da izdiham yaşanırken Artvin’de salon boştu. Protokol ile Ticaret ve Sanayi Odası adayları ve ekipleri dışında dışarıdan 30 kişi gelmemişti. Burada anladım ki Artvin Ticaret ve Sanayi Odası başkanının miadı artık dolmuştu. Nasıl dolmasın ki? 3 dönem üst üste başkanlık yapan Kurtul Özel 4. dönemde de aday olarak kamuoyunun karşısına çıktı. Hal böyle olunca tepkiler salona yansıdı. Başkan Özel konuşma yaparken adeta titredi. Birçok yerde hatalar

Sonuç olarak bu memlekette hizmet veren ve vermeyen arasındaki farkı Hisarcıklıoğlu'nun açılışı ile bir kez daha anlamış olduk. Başarılı insanların kazanması dileğiyle...

Yazarın Diğer Yazıları