SON DAKİKA

Haber > Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar

10.04.2018 07:00:00

Bulancak’ta dört yılda hızlı bir değişim ve yenileme hamlesi gerçekleştiren Başkan Yakar, cuma günü sosyal medya üzerinden canlı yayında dört yılını değerlendirdi. Başkan Yakar’ı izlerken gerçekten Bulancak’taki gelişimi detaylarıyla tekrar gözlemleme ve değerlendirme fırsatı da bulmuş olduk. Yaklaşık bir saat süren program sonucunda Bulancak’taki değişim ve gelişimin gerçekten hızlı ve fark yaratan bir değişim olduğunu söyleyebiliriz.

Vaatler, sözler, planlar, programlar bir yana. Sonuçları anlatan bir belediye başkanının rahatlığı ve huzuruyla konuşan Başkan Yakar, Bulancak’taki belediyecilik anlamındaki dönüşümün imzası olmuş. Her şeyden önce Bulancak belediyesi bu dört yılda hizmet üreten bir yapıya bürünmüş. Gerek belediye şantiyesi ve belediye bünyesinde kurulan Beton A.Ş. şirketiyle nerdeyse sıfırlanan üretimiyle geçen süreçte güçlü ve birçok hizmet ürünü üreten Bulancak Belediyesi, beton, asfalt, kum, çakıl ve diğer altyapı elemanları üretimiyle aynı zamanda istihdam anlamında da büyük mesafeler kat etmiş. Sadece Beton A.Ş. bünyesinde yüzün üzerinde yeni işçi alımıyla birçok aile için ekmek kapısı haline gelmiş. Bu üretimler aynı zamanda hızla hizmete dönüşmüş, Bulancak altyapı anlamında büyük mesafeler kat etmiş. Tüm mahalle, cadde ve sokakları yeni asfalt, baskı beton ve baskı beton kaldırımlarla donanmış durumda. Altyapısını tamamen yenilemiş, sağlıklı ve temiz içme suyu, atık su, yağmur suyu ve doğalgaz hatlarını tesis etmiş, elektrik hatlarını yeraltına almış. Sahil caddesi ile 15 Temmuz ve Millet caddelerinin prestijli dönüşümleri görmeye değer. Pırıl pırıl, düzenli, modern aydınlatma elemanları ve son derece rahatlatıcı peyzaj çalışmaları ile gözle görülür bir değişimi yaşayan Bulancak caddeleri keyif veriyor. Devam eden bu çalışmalar tamamlandığında bambaşka ve çok çağdaş bir Bulancak resmi ortaya çıkacak diyebiliriz.

Bunların yanında Giresun’un ilk ve tek biyolojik arıtma tesisi mega bir proje olarak tamamlanmış, Bulancak dereleri ve denizleri lağım ve pis kokulardan kurtulmuş durumda. Çöp sorunu artık yok. Bulancak’ın çöpleri aktarma istasyonunda beklemeden düzenli atık tesislerine gönderiliyor. Bulancak’ın her mahalle ve sokağında tesis edilen çocuk parkları ve spor tesisleri aynı zamanda mahalle insanının buluşma ve sosyal kaynaşma merkezleri haline gelmiş. Hızla yapılan otoparklarla park sorunu ortadan kalkmış durumda. Sahilde devam eden peyzaj çalışmaları ile şehir nefes alır hale gelmiş durumda.

Başkan Yakar, tüm bu detayları tek tek sıralarken insan düşünüyor. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok hizmeti ortaya koymak şaşırtıcı. Ancak istenirse nelerin yapılabileceğinin de bir sonucu olarak işte karşımızda Bulancak.

Başkan Yakar ve ekibini bir kez daha kutlamak gerek. Bulancak’taki bu değişim ve dönüşüm öyle yabana atılacak bir gelişme değil. Başkan Yakar’ın Bulancak’ı, örnek alınacak ve kıskanılacak bir Bulancak haline gelmiş durumda. Böyle çalışkan bir başkana her zaman ihtiyaç var. Umarım Başkan Yakar, çok daha fazlasını yapma fırsatı bulur ve Bulancak kazanmaya devam eder.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap