Başarıya giden yolda engeller olacaktır

30.Aralık.2017

Hayat her şey tozpembe değildir. Gittiğimiz, yürüdüğümüz yollarda önümüze çeşitli engeller, zorluklar çıkacaktır. Önemli olan bunlarla, bu gibi olaylarla başa çıkabilmek, mücadele etmek, yola devam etmek.

Rıza Çalımbay ve ekibi bu zorluklarla hep mücadele etmişlerdir.

Bunları neden yazıyorum? Lig ve kupada bazen istemediğiniz skorlarla karşılaşacaksınız. Önemli olan lig ve kupa yolunda zor da olsa bu neticelerin üstesinden gelmektir.

Trabzonspor camiası, yönetimiyle, teknik kadrosuyla, oyuncu grubuyla, çalışan personeliyle, en önemlisi de mükemmel destekçi hiçbir zaman yılmayan taraftarıyla bu yollarda emin adımlarla birbirlerine yapacakları destekle ilerlemeleridir.

Rıza Çalımbay ve teknik ekibinin gelişiyle birlikte elde edilen başarılar hiçbir zaman tesadüf değildir. Rıza hocayı takip edenler bilecektir, Denizlispor, Kasımpaşa, Antalyaspor ve diğer çalıştırdığı takımlarda genelde hep çıkış yapmış başarılı bir çalıştırıcıdır. Alın terine, emeğe saygılı olalım, destek olalım. Şimdi bu aşamada yapılacaklar nelerdir?

Trabzonspor’un kadrosunda tutulacak kalacak oyuncuları belirlemek, gidecek oyuncuları belli etmek, futbolcu kadrosunun sayısını azaltmak en önemli konulardan biridir.

Trabzonspor’da kalacak oyuncuların da alacaklarının ödenmesidir.

Bunun dışında çalışan profesyonellerin ücretlerinin ödenmesi de moral olacaktır.

Ara transfere gelmeden sürekli yazıyorum. Çabuk bir sol stoper, oyunu iyi yönlendiren bir orta saha ve hücum gücünü arttırmak için de sağ sol ileri uç oynayan bir oyuncu kesinlikle alınmalıdır. Eğer giderse solbek, bu mevkiye bir oyuncu alınmalıdır.

Başarıya giden yolda başkan ve yönetim de fedakarlık yapmak zorundadırlar. 

İyi oynarken bir takım maç kaybedebilir, kötü oynarken de kazanabilir. Ligin ikinci yarısı daha sert, daha acımasız olacaktır. Bunları gözden uzak tutmamak gerekir. 

Trabzonspor tüm eksiklerle beraber bu zirve yarışlarının içinde sonuna kadar olacaktır. Şartlar ne kadar zor olursa olsun.

2018 yılında tüm Trabzonspor camiasına başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Hedefin 2017 yılından daha iyi olması için tüm ekip olarak bıkmadan, yılmadan çalışmak, çalışmak gerekir.

Hoş geldin 2018 yılı diyorum.

Yazarın Diğer Yazıları