BAKAN RAHATLATTI

03.Haziran.2018

Seçim çalışmaları nedeniyle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Artvin Yusufeli'ne gelerek yeni projelerin açılışını yaptı, ardından iftar programına katıldı. Eroğlu, Yusufeli halkını tedirginlik içinde bırakan yeni yerleşim yeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Tam yedi defa yer değiştiren Yusufeli yerleşim yeri nihayetinde yapılmaya başlandı. Fakat halkın kafasında oluşan birçok soru işareti vardı. Mağdur olan insanların sayısı oldukça fazlaydı. Hepsi tek ağızdan iftar öncesi Bakan'ın dudaklarından çıkan kelimeleri dikkatlice dinliyordu. Bakan, konuşmasında "Kesinlikle mağdur olmayacaksınız, sizi asla mağdur etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yusufeli ile özel olarak ilgileniyor. Bu nedenle projeleri bizzat kendisi inceliyor, hatta ilk projeyi sayın cumhurbaşkanımız beğenmediğinden dolayı değiştirmek zorunda kaldık. Yörenin mimarisine uygun bir şekilde yapılaşma sağlayacağız" dedi ve "Yusufeli'ne yatırımlarımız büyüktür, hiç kimse burda mağdur olmayacak" diyerek Artvin valisine özel talimat verdi. Bu sözlerden sonra Yusufeli halkı rahatladı. Ancak örnek köy projesi henüz gerçekleşmedi. 

Bu seçim farklı bir ambians, derken coşkulu değil aksine durağan bir seçim dönemi geçiyor. Ramazan ayının verdiği bu ahenk seçimlere olumsuz yansıdı. Propagandalar diğer seçimlere nazaran daha az ve etkin değil, suskun bir seçim dönemi geçiriyoruz. Siyasi partiler de kaderine razı olmuşlar ki herkes yerinden memnun… İlerleyen günlerde daha hararetli bir seçim çalışması beklemekteyim. Malum Artvin küçük bir il, bu gibi yerlerde çalışma yapmak daha kolay ve rahat olmalıdır. Ancak fiziki şartlar nedeniyle bu durum tersine dönmektedir.

Yazarın Diğer Yazıları