ANNELER GÜNÜ

13.Mayıs.2018

Anneler Günü'nü bir gün kutlamak yetmez, her gün Anneler Günü'dür.

Anne kalbi bir bahar mevsimi gibidir. Güneşli, yağmurlu ılık havasıyla okşar. Doğayı gevşetir, her varlığın çoğalıp rahatça yaşamasına olanak tanır. Her türlü fedakarlığı sunar. Anne kalbi de öyle değil midir?Bahar gibi ılık ve yumuşak.

Bir yumruk büyüklüğündeki bu kadın kalbinin içine binbir çeşit sevgi yerleşmiştir. Ama en güzeli evlat sevgisidir. Evlat sevgisi karşılıksız ve sabır doludur. Anne olmanın bedelidir. Canını ortaya koyarak var ettiği bu varlık için her türlü zorluğa katlanıp o küçük aciz, bakıma muhtaç yavrusunu sağlıkla hayata katabilmektir.

Yaşamı boyunca amacı yavrusunun iyi gününü görmektedir.

Annelerimiz hayatın her evresinde muhtaç olduğumuz biricik varlıklardır. Belki kıymetlerini tam olarak bilmediğimiz, yokluklarında ise bütün benliğimizle varlığına ihtiyaç duyduğumuz eşsiz insanlardır.

Sizlersiniz toplum binasının sağlam direkleri ve yükünü taşıyanlar, yarınlar sizlerin sayesinde aydınlanır. Bazen kulaklarımıza yaşamın ezgilerini fısıldarsınız, içimizi ısıtan sizlerin sevgisi oldu yıllarca.

Bir tebessümünüz dünyalara bedeldir. Bir tatlı sözünüz bile kol kanat olur, uçarız. Üzerimizdeki onca emeğinizi nasıl unutabiliriz? İşte annelerimiz…

Tüm annelerin önünde saygıyla eğiliyor ve ellerinden öpüyoruz.