Alkışlar bayan Yavuz'a!

05.Mart.2018

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgelerimizde güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin’de teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak için başlattığı “Zeytin Dalı Harekâtı” sonrasında harekât kapsamında, terör örgütü unsurları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şehit olan evlatlarımızın geride kalan ailelerini unutmayan, onlarla her ortamda birlikte olup onları yalnız bırakmayan, onların dertlerini ve sorunlarını çözmeye çalışan Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz Bey'in kıymetli eşi Sayın Selda Yavuz Hanımefendi'nin yaptığı çalışmalar Ordu halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

Her hafta şehit, gazi ve engelli ailelerini Ordu Vali Konağı'nda fırsat buldukça ağırlayan Selda Yavuz Altınordu ilçe merkezinde ikamet eden şehit, gazi ve engelli yakınlarının yanı sıra Ünye, İkizce, Gürgentepe, Gölköy, Ulubey, Çamaş, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Gülyalı, Aybastı, Akkuş, Çaybaşı, Mesudiye, Çatalpınar ve Perşembe ilçelerinde ikamet eden şehit, gazi ve engelli ailelerden oluşan  grupları güler yüzü ile merkez ve ilçelerde yaşayan şehit, gazi ve engelli ailelerinden oluşan grupları vali konağının kapısında karşılıyor.

 Sayın Selda Yavuz şehit, gazi ve engelli ailelerinin tek tek hatırını sorarken, "Bizim için çok değerli olduğunuzu bilmenizi isterim. Sizleri daha yakından tanımak, acılarınızı paylaşmak istedim. Kapımız sizlere daima açıktır. Herhangi bir sıkıntı ve talebinizde yanınızdayız…

  Güzel vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin yadigarları olarak sizler, bizlere emanetsiniz. Ordu'muzun tüm ilçelerinde ikamet eden şehit, gazi ve engelli yakınlarımızı vali konağımızda ağırlamak bizleri mutlu etmiş ve edecektir" dedi.

Vali konağında misafir olan şehit, gazi ve engelli aileleri ise çok mutlu olduklarını ve ilk kez vali konağına geldiklerini belirttiler. Şehit, gazi ve engelli aileleri, "Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz Hanımefendi, bize hiçbir zaman yalnızlık hissettirmediler. Gösterilen yakın ilgi, bizleri duygulandırdı. Burada bulunmaktan çok mutu olduklarını dile getirmeleri, devletimizin onların her daim yanında olduklarını hissettirmiş olması bugünlerde çok anlamlı olmuştur" dediler.

Güler yüzü ile şehit, gazi ve engelli ailelerini kapıda karşılayıp onlarla tek tek ilgilenip çeşitli ikramlarda bulunan Sayın Selda Yavuz Hanımefendi onların sıkıntı ve taleplerini dinleyerek not almış. Bayan Yavuz'un vali konağı kapısının onlara her daim açık olduğunu, bu kapının onların evinin kapısı olduğunu belirtmesi gerçekten alkışlanacak bir yaklaşım olmuştur.

Yazarın Diğer Yazıları