Ağadan ne gider ki!..

07.Kasım.2017

Adanaspor ve Çaykur Rizespor birlikte düşmüştüler geçen sezon Süper Lig'de. Sezon başında bu ligin ağır abisi konumundaydı her ikisi de. Çukurova temsilcisi böyle gitmez dedi ve birçok yerli ve yabancı oyuncusundan indirim istedi. Hatta sana gönderdiği 33 yaşındaki stoperi yüzde 50 indirim yaptı, 250 bin Euro’ya razı geldi.

Nasıl olduysa Rize devreye girdi, Bağkur emekliliği öncesi üç yıllık anlaşma yaptı, hemi de yıllık 500 bin Euro üzerinde. Adamın tek maçı yok, Brezilyalı stoper Ramos’a sezon öncesi “turp” gibi sağlık raporu veren sağlık kuruluşu ve doktorlar irdelenmeli. Hesap ortada, kazığın boyu belli. Bana göre Rizespor’da en büyük sorun kalitesiz yabancılarla yapılan kapı gibi sözleşmeler.

Bu oyuncular devre arasında temizlenmeden yeşil – mavili takımdan bir şey beklemeyin. Temizlik işi de öyle kolay değil ama zararın neresinden dönersen kardır hesabı bu cenazeler ortadan kaldırılmalı, aksi takdirde sezon sonu tesislerde helva dağıtılır! Maça inecek olursam, Adana’da zemin yağan yağmurdan dolayı ağır, ev sahibi takım ilk devre ağır zeminde ayakta kalıyor ve bizim kaleyi adeta ablukaya alıyor. Yandan İbo; "Uzun oynayın, çalım atmayın, top sürmeyin" diyor sahada bizimkiler rakip takımın "bacak arasından atıp, belinden su almanın" peşindeler.

Buna bir de bireysel hatalar eklendiğinde önce taç atışından gol yiyorsun, sonra bir uzun toptan Kweuke ile gol buluyorsun, devrenin bitimine yakın da ikinci golü kalende görüyorsun. Rizespor’un defans oyuncuları askere gitse “içtimayı” bozar, komutandan bir araba dayak yerler. Evlere şenlik bir savunma hattı, adam paylaşımı yok, ceza sahası içinde bizim savunma her an patlamaya hazır pimi çekilmiş el bombası!

Biri olmazsa diğeri, o olmazsa kaleci! İkinci devre ofansif anlamda biraz toparlanan Rizespor, rakip kalede pozisyon buldu ama en netini yıllık 1,5 milyon dolara beş yıllık imza atan ve Giresunspor takımı ile eş değer bütçede oynayan Kweuke o fırsatı bozuk para gibi harcadı.

Ağadan ne gider ki!.. Sonrası malum, penaltı ile gelen beraberlik ve geriye yaslanma hastalığı. Böyle bir deplasmanda tribünlerde in cin top oynuyor, Adana takımı üflesen yıkılacak misali haftalardır kötü, sen bu takıma karşı bir de hakemi arkana almışsın ve sonuç sıfır! Bu takımda Ümit var mı? Evet, var o da sahada rakip takıma her türlü yardımı yapıyor!

Yazarın Diğer Yazıları