UYUZ OLDUK OKUL TATİL!

Trabzon Arsin'de pansiyonlu eğitim öğretim veren Teknik Meslek ve Sağlık Lisesi öğrencilerinde uyuz şüphesi var. Okul yönetimi durumu Milli Eğitim’e bildirdi. Lisenin pansiyonu karantina altına alındı. Okul pazartesi gününe kadar tatil edildi.

09.Mart.2018
UYUZ OLDUK OKUL TATİL!

İLAÇLAMA YAPILIYOR

■ Trabzon’un Arsin ilçesinde, pansiyonlu eğitim-öğretim veren Teknik Meslek ve Sağlık Meslek Lisesi’ndeki bazı öğrencilerde uyuz vakası tespit edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşen okul yetkilileri öğrencileri evlerine göndererek pansiyonu karantinaya aldı. Tüm yatakhaneler ve mutfak bölümlerinin pazartesi gününe kadar ilaçlanacağı bildirildi.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

 ■ Yaşanan vakanın ardından okul yetkilileri, yaptıkları açıklamada, “Bazı çocukların kaşındığı yönünde bilgi aldık. Durumu incelemeye aldık. Çocuklarımız muhtemelen kişisel bakımlarını yeterli yapmadıkları için böyle bir hadise meydana geldi. Tüm pansiyonu boşaltarak hemen ilaçlama firmasını aradık ve gerekli çalışmayı başlattık” şeklinde konuştular.

AİLELER UYARILDI

 ■ Çocukların aileleriyle de görüşüldüğünü belirten okul yetkilileri, “Biz velilerimizden çocuklarımızın kişisel bakımlarını yapmalarını istedik. Çünkü bu kaşınma olayı genelde kişisel bakımların yetersiz olmasından meydana geliyor. Tam anlamıyla ortada bir uyuz vakası var diyemeyiz. Çocuklarımız pazartesi gününe kadar izinli” ifadelerini kullandılar.

Kemal BEKTAŞ