Trabzon ağaçlanıyor!

Trabzon’un güzelleşmesi için 114 bin 307 ağaç dikildi

20.Mart.2018
Trabzon ağaçlanıyor!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Bulvarı’nın Yıldızlı girişinde bulunan yonca kavşakta ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi 30 dönümlük alanda yaptığı çalışmalarla bu alanın yeşillendirilmesi yanında 470 adet ağaç dikimi de yapılıyor. Ağaçların 250 tanesi dikilirken, kalan 220 tanesinin de dikim işlemleri devam ediyor. Aynı çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi 30 dönümlük alanın sulama sistemini de gerçekleştiriyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarının hassasiyetle sürdürüldüğünü dile getirerek, “Trabzon’un daha yeşil olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trabzon halkı hizmetin en güzeline layıktır. Bu amaçla bizlerde 8 bin 946 adet ağaç, 114 bin 307 ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bunların yanında şehrimizin önemli ulaşım yollarından olan Kanuni Bulvarı’nın başlangıç noktası olan Yıldızlı’daki Yonca Kavşakta ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kavşağın deniz tarafına 50 adet oya ağacı, 110 adet ladin ağacı, 70 adet ıhlamur ağacı, 10 adet çınar ağacı ve 10 adet huş ağacı diktik. Yolun iç kısmına da 140 adet ladin ağacı ile 80 adet ligustrum fidanı dikeceğiz” dedi.