Trabzon

Sorun Altuntaş'ta çözüm Usta'da

Trabzon Tıp Fakültesi Dolmuş Durağı Başkanı Kadir Şahin, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın mevcut yönetimiyle alakalı sorun yaşadıklarını belirterek “Biz artık bu sorunları Ömer Hakan Usta’yla çözmek istiyoruz” mesajını gönderdi

16.Aralık.2017
Sorun Altuntaş'ta çözüm Usta'da

Trabzon Tıp Fakültesi Dolmuş Durağı Başkanı Kadir Şahin, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın mevcut yönetimiyle alakalı sorun yaşadıklarını belirterek oda başkanlığına aday olan Hakan Ömer Usta’yı desteklediklerini söyledi.

Şahin, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Trabzon’daki dolmuş şoförlerinin artık Turan Altuntaş yönetiminden hiçbir şekilde verim alamayacağı yorumunda bulunan Şahin, “Altuntaş, bu şoförlere sadece kaybettirir, artık bir şey kazandıramaz” dedi. Tıp Fakültesi Dolmuş Durağı Başkanı Şahin, mevcut yönetime bazı eleştiriler getirdi ve Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı olan Ömer Hakan Usta’yı destekleme sebeplerini şu sözlerle aktardı:

DESTEK YOKSA HİZMET YOK

“Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın şu anki başkanını desteklediğin takdirde hizmet alabiliyorsun ancak; destekçisi olmazsan hizmet alma ihtimalin dahi yok. Destek vermezsen hiçbir hizmetten yararlanamazsın seni sevmez, saygı göstermez, tanımaz. Aynı zamanda odanın hizmetlerinden faydalandırmadığı gibi var olan sorunlarımızı daha da arttırıyor. Diğer duraklardan birleştirme yapıp ekmeğimize mani oluyor. Durak üyeleri ile durak başkanları arasında muhalefet ortamı oluşturuyor. Haksız rekabet şartlarının oluşmasına neden oluyor.”

PARALAR NEREYE GiDiYOR?

“Bu başkanlık döneminde bilmemiz gereken birçok şey, Ankara merkezden gelen birçok evrak onlarda gizli kaldı, dolayısıyla işlerimiz de aksadı. Ondan da öte eğer kendisine herhangi bir ödeme yapamıyorsak, istediğimiz işi halletme olasılığımız yok. Para yoksa geçiş yok. Örnekle şu an bana 3-4 tane araba lazım ama benim meydanda depolama yerim yok. Turan Altuntaş buna izin vermiyor. Vermediği için araba sayımı arttıramıyorum. Bunun için de para istiyor. Geçişlerden de para alıyor. Ama şu an kasasında para yok. Bu paralar nereye gidiyor?”

KENDiNi DEĞiL BiZi DÜŞÜNSÜN

“Kısacası, artık kimse şoför esnafını kullanıp kendi maddi çıkarlarına hizmet etmesin. Zaman kaybına da uğratılmasın. Bizim istediğimiz kendini değil bizi ve halkımızı düşünen bir başkandır. Bu da adayımız Ömer Hakan Usta’da mevcut bir özellik. Turan Altuntaş bize hep sorun oldu. Biz artık bu sorunları Ömer Hakan Usta’yla çözmek istiyoruz ve birçok arkadaşımız gibi biz de kendisini destekliyoruz.”

VAATLERi SÖZDE KALACAK

“Turan Altuntaş’ın şu an sunduğu vaatleri gerçekleştireceğine dair inancım yok. Ancak menfaati varsa yapar. Tıp Fakültesi durağını bitirmeye çalışıyor ama bitiremiyor. Maddiyat olarak 10 yıldır bir adım ileri gidemedik. Hala aynı parayı kazanıyoruz. Ama gelelim Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş’a; başkanlıktan önce neleri vardı, şu an neleri var? Bu bir şekilde araştırılsın. Biz her gün çalışmamıza rağmen hala aynı yerdeyiz. Ama o vatandaş nereden kazanıyor bu parayı, nereden geliyor bu değirmenin suyu bilmiyoruz.”

KOLTUK SEVDASI SÜRÜYOR

 “Ödediğimiz hiçbir para bize hizmet olarak dönmüyor. Tamamen kendi cebine çalışıyor. Şoför arkadaşlarımızın da bundan hiçbir beklentisi olmasın. Şu ana kadar şoföre ne yaptı ki şimdiden sonra da yapsın? Ama yanında olan durak başkanları var, önceden onunla olmayanlar vardı, ne değişti bilmiyoruz. Oda başkanının destek almak adına para dağıttığını düşünüyorum. Kendisinin koltuk sevdası devam ediyor çünkü. Durak başkanı olarak talep ettiğimiz şeyle toplum faydasına da olsa biz ona destek vermedik diye isteklerimize yanıt bulamıyoruz. Hiçbir şeye imza atmıyor. Açık ve alenen kendisine oy verene hizmet vereceğini, vermeyene iş yapmayacağını belirtiyor. Seçim yaklaştığı için şoförlere ceza yazdırmayarak seçimde destek kazanmaya çalışıyor.”

Şükran Atalar

KaradenizGazete