Trabzon

Ne gerekiyorsa yapacağız!

12.Ocak.2018
Ne gerekiyorsa yapacağız!

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yeni başkanı Ömer Hakan Usta, resmen göreve başladı. Göreve başlaması sebebiyle Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası binasının önünde kurban kesen Usta ve yönetimi, burada adaletli hizmet için vurgu yaptı.

MAZBATAYI TESLİM ETMEYE GELMEDİLER

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası kongresinde aldığı 760 oyla yeni başkan olan Ömer Hakan Usta, odanın binasında bir toplantı düzenledi. Toplantıda başkanlığı konusunda tebrikleri alan Usta, şoförlerle bir araya gelerek dayanışma mesajı verdi. Şoförler Odasındaki görevine başlama mazbatasını aldığını belirten Usta, eski yönetimden kimsenin mazbata töreni için odaya gelmediğini belirterek, “Mazbatayı biz kendimiz aldık. Karşı taraftan kimse gelmedi” dedi.

ÖNEMLİ OLAN LAYIK OLMAK

 Başkanlık için kendisini destekleyen desteklemeyen tüm şoförlere teşekkür eden Usta, vaatlerini hayata geçirmek için mücadele edeceğini yineledi. Şoför esnafına birlik beraberlik içerisinde eşit ve adaletli hizmet sunacaklarının altını çizen Usta, “Oy vermiş vermemiş diye ayırt etmeksizin herkesi dinleyeceğiz. Yapacak çok fazla işimiz var. Önemli olan bu makamlara gelebilmek değil bu makamlara layık olabilmektir” diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Eski yönetimin bankalardaki hesapları tamamen boşalttığını ve Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndaki bazı demirbaşların yerinde olmadığını söyleyen Usta, bu durum için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Usta, odaya ait banka hesaplarının boşaltılması konusunda da: “Oradaki para benim şoför esnafımın parası, kimsenin bu paraya el sürmeye hakkı yok. Bunun için yargıya başvurup arkadaşlarımızın hakkını arayacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Biz arkadaşlarımızın hakkını aramak için buraya geldik” ifadelerini kullandı.

Şükran Atalar