MODA İÇİN EL ELE!

İstanbul Avcılar İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde Türkiye genelinde yedi bölgeden yedi okulun katılımıyla "Yedi Bölge Moda İçin El Ele" defilesi gerçekleştirildi.

23.Nisan.2018
MODA İÇİN EL ELE!

Türkiye genelinde yedi bölgeden yedi okulun katılımıyla İstanbul Avcılar İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen "Yedi Bölge Moda İçin El Ele" defilesi önceki gün Trabzon Forum Alışveriş Merkezi'nde yapıldı. Defileye amatör ve profesyonel olmak üzere birçok manken katıldı. Defileye Forum Alışveriş Merkezi'ndeki insanlar da büyük ilgi gösterdi. Giyim ve Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin tasarladığı birbirinden güzel kıyafetler 13 manken tarafından sergilendi. "Yedi Bölge Moda İçin El Ele" defilesine Valimizin kıymetli eşi Şengül Yavuz Hanımefendi ve Ortahisar Kaymakamımız Numan Hatipoğlu'nun eşi Ayfer Hatipoğlu katıldı. "Yedi Bölge Moda İçin El Ele" defilesinde Marmara Bölgesi´ni İstanbul Avcılar’dan birçok okul, Karadeniz Bölgesi´ni ise Trabzon´dan Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temsil etti. "Yedi Bölge Moda İçin El Ele" projesinde tüm öğrencilerin milli ve manevi değerler konusunda kazanımlarını ve farkındalık düzeylerini artırmak, Türk kültürünü ve geleneksel Türk kıyafetlerinin zenginliğini tanımalarını sağlamak, geçmiş ve günümüz arasında köprü oluşturmak amaçlandı.

Öğrenciler bu alanda model olabilecek profesyonel bir kişiden yardım alma imkânına kavuştu. Forum Trabzon'daki başarılı defilenin sonunda kısa bir teşekkür  konuşması yapan Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Lütfüye Kul, okul olarak Karadeniz Bölgesini başarıyla temsil etmelerinden  duyduğu memnuniyeti dile getirerek defileye katılan konuklara,  destek veren kurum ve kuruluşlara, defilede emeği geçen okul öğretmenlerine de katkılarından dolayı teşekkür etti. Programın sonunda Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un eşi Şengül Yavuz Hanımefendi bu gibi etkinliklerin önemine vurgu yaparak bu anlamlı ve başarılı defileden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Programın sonunda defilenin hazırlanmasında büyük emek sarf  eden ünlü moda tasarımcısı Hüseyin Küçük de kısa bir konuşma yaparak katılımcılara ve destek verenlere teşekkür etti. Programın sonunda ünlü moda tasarımcısı Hüseyin Küçük'e Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un eşi Şengül Yavuz Hanımefendi günün anısına bir plaket, Ortahisar MTAL Müdiresi Lütfüye Kul da çiçek takdim etti.