Mağduriyetimizi kim giderecek!

Moloz mevkiinde bulunan balıkçılar, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yapılan balıkçı dükkanlarında kendilerine yer vermediğinden yakındılar. Esnaf, “Bizim ekmeğimizle oynamayın. Üzerimizden de kimse reklam yapmasın” dedi

13.Şubat.2018
Mağduriyetimizi kim giderecek!

Trabzon’da balıkçı esnafı isyan etti

TEPKİ GÖSTERDİLER

■ Trabzon’da yıllarca seyyar satıcılık yapan ve Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine yer vermesiyle birlikte Moloz mevkiinde bir bölgeye toplanan balıkçı esnafı 10 yıllık sürenin ardından alınan kararla büyük şok yaşıyor. Kendileri için yeni yapılan yerde 22 dükkan olacağını belirten esnaf, “Bizleri tekrar seyyar satıcılığa zorluyorlar” diyerek tepki gösterdi.

UCUZ BALIK YEDİLER

Balıkçılar adına konuşan Mehmetcan Örseloğlu, “Trabzon’daki seyyar sorununu çözmek için bizleri buraya taşıdılar. Yıllarca buradan Trabzon halkının ucuz balık yemesini sağladık. Şimdi ise bizi buradan çıkaracaklar ve yeni yaptıkları alana da almayacaklar. Çünkü orada 22 dükkan olacak. Bu dükkanları da belirli balıkçılara verecekler” dedi.

SORUN YARATACAK

Belediye yetkilileriyle bir araya geldiklerini belirten Perakende Balık Satış Esnafları ve Meyve Satıcıları Derneği üyeleri, “Başkanın 61 projesi arasında seyyar sorununu bitirmek vardı ve bunu başardı. Şimdi bu kararla aynı sorunu yaratmak istiyor. Bizler buradan evimize helal ekmek getiriyoruz. Bizim ekmeğimize göz dikmesinler” ifadelerini kullandılar.

Kemal Bektaş