Kart açıklaması gerginlikle bitti!

Trabzon Halkevi üyelerinin, Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetleri ihalesi hakkındaki basın açıklaması arbedeye neden oldu

13.Şubat.2018
Kart açıklaması gerginlikle bitti!

Trabzon Halkevi üyeleri, Büyükşehir Belediye binası önünde basın açıklaması yaptığı sırada vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Çoğu öğrenci olan grup adına yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi halkın en temel haklarından biri olan ulaşım hakkını özelleştirerek önce halk için değil, şirketler için çalışan bir belediye olduğunu göstermiştir. Yıllar boyunca yaptığı açık ve gizli zamlar ile birlikte halkın parasına göz diken belediye halka ise niteliksiz, balık istifi ve oldukça pahalı bir ulaşım hizmeti sağlanmasına neden olmuştur” denildi.

 HALK TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sırada Halkevi üyeleri tarafından açıklama yapıldığını gören ve gruba tepki koyan vatandaşlar, “Anne babalarınız sizi bu şehre okuyup vatana millete hayırlı insanlar olmanız için gönderiyor. Bu işleri bırakın, gidip okulunuzu okuyun. Afrin’de o kadar şehit veriyoruz, bir kere de şehitlerimiz için açıklama yapın” deyince alanda arbede çıktı. Halkevi üyeleri, yaptıkları açıklamanın ardından polis ekipleri gözetiminde bölgeden ayrıldı.

ALACAK DAVASI AÇILDI

Öte yandan Halkevi üyelerinin Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmetleri ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamaya Büyükşehir Belediyesi cevap verdi. Açıklamada “Yüklenici firma teknik şartnameye ve ihale sözleşmesine göre yükümlü bulunduğu sorumlulukları 2015 yılından itibaren yerine getirmemeye başlamıştır. Büyükşehir Belediyemizce, idaremize yüklenici firma tarafından yapılmadığı tespit edilen ödemeler için, Sayıştay denetimi sonucu hazırlanan rapordan önce, Trabzon 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 1.389.377,52 TL’lik alacak davası açılmıştır” denildi.