SON DAKİKA

Haber > 'Fındık' temalı fotoğraf birinci oldu!

'Fındık' temalı fotoğraf birinci oldu!

20.03.2018 14:20:00

Türkiye’de gelecek kuşakların fındıkla ilgilenmesini sağlamak amacıyla yapılan sosyal çalışmalar kapsamında Ferrero firması tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında 'fındık' temalı fotoğraf birinci oldu.

'Fındık' temalı fotoğraf birinci oldu! ile ilgili görsel sonucu

Ferrero firması tarafından 5 yıl önce uygulanmaya başlanan ‘Değerli Tarım’ kapsamında Trabzon, Giresun Ordu, Düzce ve Sakarya'daki bazı okullarda öğrencilere, fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgiler verilip fotoğraf yarışması düzenlendi. Eğitimler sonrası Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi, Giresun Yağlıdere Anadolu Lisesi, Ordu Gürgentepe Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi öğrencileri çektikleri fotoğraflar ile yarışmaya katıldı.

Trabzon’un Çarşıbaşı Anadolu Lisesi'nde yarışmaya katılan 20 öğrencinin katılımı ile yapılan yarışmada 10. sınıf öğrencisi Dilara İhtiyar 'fındık' fotoğrafı ile birinci oldu.

Yarışmada birinci olan öğrenciye ödülü Ferrero Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral tarafından verildi.
Hediye ve sertifikanın verilmesinin ardından proje hakkında bilgiler veren Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral "Proje kapsamında burada yaptığımız etkinlikleri, sosyal ve zirai uygulamaları bölgemize tanıtmayı hedefliyoruz. Şu anda okulumuz ile ortak yürüttüğümüz proje içerisinde öğrencilerimize fotoğraf üzerine verdiğimiz eğitim sonrası çektikleri fotoğraflar üzerinden bir değerlendirme yaparak bu alandaki kabiliyetlerini ve başarılarını görmeyi amaçladık" ded.

Yarışmada birinci olan Dilara İhtiyar ise Ferrero firmasına teşekkür ederek, "Öncelikle kamera ile ilgili profesyonel bir eğitim verildi ve çekim esnasında da verilen eğitimi uygulayarak fotoğrafları çektik. Etkinlik kapsamında çok güzel şeyler öğrendik" diye konuştu.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap